Start Uroda i Zdrowie Piękno z probiotyków


 

Galeria fryzur modnych: włosy krótkie

Zastanawiasz się jak odświeżyć swój wizerunek? Jesteś...

 

Antidotum na syndrom Jet Lag

 

Błyszczący lakier do paznokci o zabawnej nazwie

Chyba każda młoda dziewczyna pragnie wyglądać atrakcyjn...

 

Śródziemnomorski aromat Versace Versense

Ekskluzywna marka Versace zaprezentowała w tym roku nową ...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Piękno z probiotyków

AddThis Social Bookmark Button

–Jako społeczeństwo cierpimy na swego rodzaju “bakteriofobię”. Czy jednak słusznie? Wszakże istnienie drobnoustrojów jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Współcześnie prowadzona jest kampania promująca pozytywny wpływ mikroorganizmów na zdrowie. Probiotyki - bo tak nazywają się żywe kultury bakteryjne, mają niewątpliwie dobroczynny wpływ na układ immunologiczny człowieka.

Promowaniem mikrobów, jako czynnika poprawiającego funkcjonowanie ludzkiego organizmu, zainteresowana jest obecnie chociażby firma Danone, która oferuje sprzedaż jogurtów Aktivia.  Tematyką interesują się również na szeroką skalę duże koncerny kosmetyczne.

Wiodącą firmą, wykorzystującą drobnoustroje dla dobra ludzkiego organizmu, jest brytyjskie przedsiębiorstwo kosmetyczne Nude, założone w 2007 roku przez Bryana Meehan’a,
- Probiotyki usuwają czynniki starzenia się skóry tak, jak żywe kultury bakterii zawarte w jogurcie niszczą toksyny w żołądku – mówi żartobliwie Sylvie, twórczyni linii kosmetyków Chantecaille.

Godna zainteresowania, w świetle badań nad hamowaniem procesów starzenia, zdaje się również kuracja odmładzająca RéVive chirurga  plastycznego – dr Gregory’ego Bays’a Brown’a. Otóż kosmetyki, oparte na odkryciach naukowca, zawierają biodynę - substancję, która przyspiesza odnowienie powierzchni skóry, a także stymuluje proces podziału komórek. Chirurg podkreśla, że to właśnie ten składnik występuje zarówno w sygnowanej przez jego serię kosmetyków – masce pod oczy, żelu przeciw trądzikowi, jak i kremach do stosowania na dzień czy noc.

Równie ciekawą propozycją preparatów odnowy skóry bez skalpela są produkty z serii Clinique Medical – dostępne  w sprzedaży dystrybucyjnej, za pośrednictwem lekarzy. Linia tych specyfików nie zawiera co prawda żywych kultur bakterii, ale sprzyja produkcji mikrobów zapobiegających infekcjom, działając w sposób zbliżony do chemicznych peelingów i zabiegów laserowych.
- Mikroorganizmy krążące w środowisku nie są tymi samymi, które znajdują się w skórze. Dlatego twierdzenie, iż wszystkie drobnoustroje działające na wnętrze organizmu mają dobroczynny na niego wpływ, jest w pewnym sensie nadużyciem – mówi pochodząca z Miami dermatolog, Leslie Baumann.
Natomiast specjalną ofertę dla osób, które są zainteresowane bardziej rozszerzonymi metodami walki ze starzeniem się skóry, przedstawia specjalista w tej dziedzinie  - amerykański doktor Nicholas Perricone. Dermatolog proponuje kompleksową terapię przeciwstarzeniową, a mianowicie – tabletki, będące uzupełnieniem codziennej diety. A
dla wszystkich, którzy chcieliby skosztować relaksu przy pomocy prostego, domowego eksperymentu, naukowiec proponuje maseczkę ze świeżo zsiadłego mleka, którą można nałożyć na twarz zaraz po wyjęciu z lodówki.

 

 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: