Start Uroda i Zdrowie 4 sposoby skutecznej ochrony oczu


 

Galeria fryzur modnych: włosy krótkie

Zastanawiasz się jak odświeżyć swój wizerunek? Jesteś...

 

Antidotum na syndrom Jet Lag

 

Błyszczący lakier do paznokci o zabawnej nazwie

Chyba każda młoda dziewczyna pragnie wyglądać atrakcyjn...

 

Śródziemnomorski aromat Versace Versense

Ekskluzywna marka Versace zaprezentowała w tym roku nową ...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

4 sposoby skutecznej ochrony oczu

AddThis Social Bookmark Button

jestSzalone tempo pracy, a także niezdrowy styl życia mają negatywny wpływ na nasz organizm. Wzrok narażony jest w pierwszej kolejności na gorsze funkcjonowanie. Oczy w konsekwencji notorycznego wysiłku stają się przemęczone, spuchnięte i pieką. Można jednak zapobiegać tym nieprzyjemnym objawom za pomocą kilku czynności. Przeczytaj porady Vibo, a dowiesz się jak chronić się przed niedyspozycją, pogorszeniem wzroku i chorobami oczu.

1. Przynajmniej raz w roku odwiedzaj okulistę. Często ludzie odwlekają w czasie pójście do specjalisty, który dokładnie zbadałby nasz wzrok. Należy jednak pamiętać, że systematyczne wizyty kontrolne mogą uchronić nas przed zaawansowanym stadium jakiegoś zaburzenia. W przypadku osób, które noszą okulary lub soczewki kontaktowe zasięgnięcie opinii fachowca jest szczególnie istotne, gdyż niewłaściwa korekcja wzroku może pogłębiać dyskomfort widzenia, a także powodować bóle i zawroty głowy. Jeśli zauważasz u siebie jakiekolwiek nieprawidłowości związane z widzeniem tym bardziej warto wybrać się do odpowiedniego lekarza.

jest

2. Zawsze noś okulary przeciwsłoneczne gdy jest ciepło. Ci, którzy noszą szkła kontaktowe mogą myśleć, że oni nie muszą nosić okularów przeciwsłonecznych, bo soczewki chronią wzrok. Niestety tak nie jest. Promieniowanie UV wymaga ochrony tradycyjnymi szkłami z filtrem. Bardzo ważne jest również jakiej jakości są te okulary. Najlepiej kupować tego typu produkty w renomowanych salonach, ponieważ nieoryginalne, przypadkowe artykuły często nie posiadają filtra chroniącego przed promieniami ultrafioletowymi lub zabezpieczają w niewielkim stopniu.

jest

Co istotne, promienie UV przenikają na ziemię również w pochmurne dni. Wbrew powszechnym opiniom wtedy także powinniśmy nosić odpowiednio dobrane okulary przeciwsłoneczne.

3. Jedz pełnowartościowe, bogate w witaminy i minerały pokarmy. Badania dowodzą, że nie ma składników spożywczych, które szkodzą na wzrok. Nie należy się także łudzić, że jedzenie obfitych w substancje odżywcze posiłków może cofnąć lub zatrzymać wady wzroku. Jednak z całą pewnością można stwierdzić, iż witaminy, które posiadają właściwości antyoksydacyjne zapobiegają groźnym chorobom oczu, takim jak zaćma czy zwyrodnienie plamki żółtej AMD.

jest

Dobrze jest pamiętać, że dla prawidłowego funkcjonowania wzroku niezbędne są witaminy C, E, kwas foliowy oraz selen. Uwzględnij także w swojej diecie marchew oraz winogrona, a będziesz należycie dbać o odpowiednią dietę.

4. Rób przerwy i odpoczywaj od pracy. To bardzo ważne, żeby odrywać wzrok co godzinę od monitora komputera. Osoby pracujące w biurze i długotrwale przed ekranem są szczególnie narażone na pogorszenie wzroku. Dlatego tak istotne jest stosowanie regularnych przerw, wietrzenie pomieszczenia, w którym pracujemy oraz właściwe nawilżenie powietrza.jest

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: