Start Uroda i Zdrowie Lecznicze zioło amerykańskich Indian – jeżówka


 

Galeria fryzur modnych: włosy krótkie

Zastanawiasz się jak odświeżyć swój wizerunek? Jesteś...

 

Antidotum na syndrom Jet Lag

 

Błyszczący lakier do paznokci o zabawnej nazwie

Chyba każda młoda dziewczyna pragnie wyglądać atrakcyjn...

 

Śródziemnomorski aromat Versace Versense

Ekskluzywna marka Versace zaprezentowała w tym roku nową ...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Lecznicze zioło amerykańskich Indian – jeżówka

AddThis Social Bookmark Button

echinaceaIndianie jako rdzenna populacja kontynentu amerykańskiego od wieków korzystali z naturalnych środków, aby w zdrowiu i dobrym samopoczuciu funkcjonować w codziennym życiu. Ich szeroka wiedza o ziołach to cenne źródło informacji dla Europejczyków. Echinacea, czyli po polsku ‘jeżówka jest doskonałym przykładem rośliny o ogromnej skuteczności leczniczego działania.

Uprawiane w Polsce gatunki rośliny
Jeżówka występuje naturalnie na terenach Ameryki Północnej w dziewięciu gatunkach, wśród których najczęściej stosowane i uprawiane w naszym kraju są trzy. W Polsce wyróżnia się następujące odmiany tej rośliny: jeżówka purpurowa (Echinacea purpurea), której w celach leczniczych wykorzystuje się zarówno ziele, jak i korzeń, jeżówka wąskolistna (Echinacea angustifolia) lecząca rany i obniżająca gorączkę oraz jeżówka blada (Echinacea pallida) o właściwościach wzmacniających system odpornościowy organizmu.

echinacea

W czym pomaga Echinacea?
Spektrum działania zioła Echinacea jest zróżnicowane. Obejmuje bowiem szereg schorzeń, a także jest znakomitym elementem profilaktyki zdrowotnej. Preparat pomaga w utrzymaniu dobrego stanu organizmu i uznawany jest za jeden z najbardziej skutecznych roślinnych środków immunostymulujących.

Jeżówkę warto stosować jako terapię wspomagającą leczenie przeziębień, grypy, wszelkiego rodzaju zakażeń górnych dróg oddechowych, a także przewlekłych schorzeń układu moczowego. Specyfik wykazuje również pozytywne wyniki jako dodatek do konwencjonalnego leczenia w przypadku zapalenia stawów, gruczołu krokowego, a nawet wobec niektórych rodzajów nowotworów.

echinacea

Szerokie zastosowanie jeżówki
Ponadto roślinę z powodzeniem można używać jako antidotum na trudno gojące się rany, oparzenia, opryszczkę, półpasiec, zmiany alergiczne, owrzodzenia podudzi, a także wobec chorób takich jak łuszczyca czy egzema.

Co więcej, z racji działania przeciwbakteryjnego, regenerującego i  przeciwwirusowego zioła wykorzystuje się je również do produkcji kosmetyków. Echinacea posiada bowiem nie tylko właściwości lecznicze, ale i pielęgnacyjne, nawilżające oraz przeciwzmarszczkowe.

Preparat doskonale sprawdza się w produkcji kosmetyków do każdego rodzaju cery nie powodując przy tym żadnych skutków ubocznych. Dodatkowo zwiększa zdolność ochronną bariery hydro-lipidowej, dokładnie oczyszcza skórę, jak też łagodzi podrażnienia i normalizuje pracę gruczołów łojowych.

echinacea

W Polsce dostępne produkty tego leczniczego zioła są, m.in. w postaci kropli – ECHINACEA Ratiopharm (www.i-apteka.pl), w tabletkach będących suplementem diety – producenta Colfarm (www.lekiznatury.pl), a także w kosmetykach – linia  Swisso Logical Skincare marki Zepter (www.esentia.pl).

echinacea

 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: