Są osoby, które wraz z nastaniem jesieni mają obniżony nastrój. Przyczyny są złożone, takie jak mniejsza ilość słońca, chłodniejsze temperatury. Dni są krótsze i co się z tym wiąże rzadziej oraz niechętnie spędzamy czas na świeżym powietrzu, jesteśmy ospali, brak nam pozytywnej energii.
1. Zwiększ ilość witaminy D. Najprostszym sposobem jest przyjmowanie witaminy w pigułkach. Warto również dbać o spacery w okresie kiedy świeci słońce, a w pomieszczeniu w którym przebywasz odsłonić rolety, by dochodziło tam światło.
2. Ćwicz intensywniej. Nie zapominaj o codziennej gimnastyce, a oprócz tego wybierz formę sportu, który będzie można uprawiać w okresie chłodniejszej temperatury. Może to być basen albo tenis, siatkówka, koszykówka, bieganie, rower. Ważny jest regularny wysiłek fizyczny.
3. Zwróć uwagę na dietę. Większość ludzi popełnia błędy żywieniowe spożywając jesienią tłuste, smażone potrawy, alkohol oraz dużą ilość słodyczy. Niestety ma to negatywny wpływ na utratę dobrego nastroju oraz zdrowia zarówno psychicznego, jak i fizycznego. Staraj się jeść dużo ryb, warzyw, owoców, możesz jako suplement diety stosować również beta-karoten.
4. Zastosuj fototerapię. Chodzi tu o leczenie światłem. Polega na wejściu do pomalowanego na biało pomieszczenia, które jest oświetlone jaskrawą lampą. Daje ona światło o natężeniu nie mniejszym niż 2,5 tys. luksów. Zabiegi można wykonać w gabinetach odnowy biologicznej, a także w niektórych przychodniach medycyny naturalnej.
5. Dbaj o regularny sen. Pomimo, że dni są krótsze, a noc coraz bardziej rozciąga się w czasie twój organizm wciąż potrzebuje tyle samo snu – około 8 godzin dziennie. Pilnuj więc, by w godzinach nocnych chodzić spać o tej samej godzinie, a jeśli zdarzy ci się „zarwać nockę”, połóż się odpowiednio wcześniej, by uzupełnić niedobór.

< Poprzedni Artykuł | Następny Artykuł > |
---|