Start Uroda i Zdrowie Palenie dodaje stylowości?


 

Galeria fryzur modnych: włosy krótkie

Zastanawiasz się jak odświeżyć swój wizerunek? Jesteś...

 

Antidotum na syndrom Jet Lag

 

Błyszczący lakier do paznokci o zabawnej nazwie

Chyba każda młoda dziewczyna pragnie wyglądać atrakcyjn...

 

Śródziemnomorski aromat Versace Versense

Ekskluzywna marka Versace zaprezentowała w tym roku nową ...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Palenie dodaje stylowości?

AddThis Social Bookmark Button

jestCzy palenie papierosów jest czymś eleganckim? Albo czy dodaje nam szyku? Pozytywna odpowiedź na tego typu pytania jest sugerowana w reklamach koncernów tytoniowych. Jednak stwierdzenie, że jest to prawda obiektywna, budzi ogromne wątpliwości.

Człowiek uzależniony od wciągania trującego dymu, będący niewolnikiem czynności podpalania i trzymania w ręku papierosa bez wątpienia nie wzbudza podziwu. Jak wiemy współczesna medycyna jasno określa wysoką szkodliwość tego nałogu. Jednak producenci paczek tytoniowych, bazujący wyłącznie na sprzedaży artykułu, nie mają względu na zdrowie swoich klientów. Prawda na temat papierosów jest bardzo smutna. Liczne przyczyny nowotworów, chorób układu krążenia, a także przedwczesne starzenie się organizmu, to tylko nieliczne skutki uboczne pozostawania czynnym lub nawet biernym palaczem.

Złudne jest myślenie wyłącznie o tu i teraz. Sposób ignorowania powolnego procesu umierania jest bardzo ryzykowny. Warto chronić swój organizm, zanim będzie za późno i pozostanie nam tylko żałować. Jeśli zdamy sobie sprawę z tego, jak niepowtarzalna i cenna jest każda chwila naszego życia, będziemy z całych sił próbowali wykorzystać informacje, które świadczą o rzeczywistym oddziaływaniu toksycznych substancji powszechnie uzależniających. Papieros jest jedną z nich. Oto niektóre efekty uboczne, wywołane przez palenie tytoniu.

Negatywne efekty palenia papierów:

- przykry zapach z ust, nieprzyjemne samopoczucie związane z niesmakiem
- żółknięcie zębów, próchnica
- zawroty głowy, osłabnięcie, skoki ciśnienia
- starzenie się skóry
- nadpobudliwość, drżenie rąk
- obniżenie cholesterolu HDL, a także hormonów
- choroby płuc: zapalenie oskrzeli, rozedma, rak
- pogorszenie kondycji kości, zwiększenie ryzyka osteoporozy, reumatyzmu
- zmniejszenie wydajności układu krwionośnego, nerwowego


Zatem palenie papierosów nie dodaje nam urody, ani kunsztu, ale odejmuje odporność, żywotność, witalność naszego organizmu i znacznie obniża jakość naszego życia. I tylko od nas zależy czy będziemy postępować z szacunkiem wobec własnego istnienia, czy ignorować potwierdzone naukowymi badaniami fakty.

 

 

jest
jest

 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: