Start Uroda i Zdrowie Jak walczyć z Cellulitem?


 

Galeria fryzur modnych: włosy krótkie

Zastanawiasz się jak odświeżyć swój wizerunek? Jesteś...

 

Antidotum na syndrom Jet Lag

 

Błyszczący lakier do paznokci o zabawnej nazwie

Chyba każda młoda dziewczyna pragnie wyglądać atrakcyjn...

 

Śródziemnomorski aromat Versace Versense

Ekskluzywna marka Versace zaprezentowała w tym roku nową ...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Jak walczyć z Cellulitem?

AddThis Social Bookmark Button

jestCoraz to bardziej skuteczne sposoby leczenia, takie jak chociażby zabiegi laserowe, kremy, ćwiczenia, dieta, tabletki czy masaż, to tylko część terapii w walce z cellulitem.

Większość kobiet zna cellulit nie tylko z obserwacji innych osób, ale niestety i z autopsji. Problem tzw. „skórki pomarańczowej” dotyka w mniejszym lub większym stopniu około 85 procent płci pięknej. Warto zwrócić przy okazji uwagę na fakt, iż cellulit to pojęcie niejednoznaczne z cellulitisem. Cellulitis to poważne schorzenie, często mylnie kojarzone ze skórką pomarańczową ze względu na podobieństwo nazwy. Co istotne, cellulitis to stan zapalny w tkankach podskórnych oraz wymaga farmakologicznego leczenia antybiotykami. Chora skóra jest mocno zaczerwieniona, obrzęknięta, gorąca w dotyku i bardzo obolała. Zaś cellulit dotyczy zmian patologicznych w podskórnej tkance tłuszczowej, powstałych na skutek odkładania się w komórkach tłuszczowych końcowych produktów przemiany materii, które powinny zostać wydalone. W tym miejscu skóra staje się sucha i mniej elastyczna, a także pojawiają się na niej widoczne zgrubienia i nierówności na udach, pośladkach i biodrach, jak również na karku, piersiach oraz ramionach.

Otyłość wraz z takimi przypadłościami jak cellulit, to w dużej mierze kwestia dziedziczności. Geny naszych przodków sprawiają, że w danej rodzinie jest większe prawdopodobieństwo powstania „skórki pomarańczowej”. Co gorsze, ta zmora wyglądu wielu kobiet jest związana nie tylko z tuszą, bo cellulit dotyka także osób szczupłych. Niebagatelną rolę odgrywają również hormony – mówi Richard Glogau, profesor dermatologii na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Francisco.

Rynek specyfików do walki z cellulitem wciąż się rozwija. Szacuje się, że biznes z tego typu produktów w 2012 roku sięgnie aż 200 milionów rocznie.


BALSAMY & KREMY

 

jest

Przewidywane efekty
Różnorodne połączenia ziół i kofeiny dają gwarancję leczniczego oddziaływania na skórę. Skutecznie pomagają wygładzić pomarszczoną powierzchnię oraz zniwelować nierówności. Zawarte w tych substancjach Retin-A czy retinol, czyli różne postaci witaminy A, wzmacniają włókna kolagenowe oraz znacząco ujędrniają skórę
.
Sposób użycia
Zwykle stosowanie wszelkiego rodzaju kremów czy balsamów zalecane jest dwa razy dziennie. Na efekty trzeba jednak czekać nieco dłużej. Bywa, że efekty widoczne są po kilku tygodniach, a nawet miesiącach. Producenci zaznaczają, iż ważna jest regularność i długotrwałe stosowanie.

Informacje naukowe

Retinol stymuluje odnowę komórek. Sprzyja ich rozwojowi, dzięki czemu w naskórku dochodzi do spłycenia warstwy zrogowaciałej i pogrubienia warstw żywych. Czy jednak to wpływa na zmniejszenie się cellulitu? Zdania naukowców na ten temat są podzielone.

Badania przeprowadzone na 17 kobietach, które codziennie używały kremu z podkładem zawartości kofeiny przez okres czterech tygodni, dowiodły, że u 59%  nastąpiła poprawa wyglądu skóry dotkniętej omawianymi niedogodnościami. Fotografie przed i po kuracji oraz opinia czterech niezależnych dermatologów potwierdziły informację, iż kremy nie dały stu procentowej poprawy. Jednak według Mathew Avrama, dyrektora amerykańskiego Centrum Dermatologicznego Massachusetts General Hospital w Bostonie, skala tego typu eksperymentów jest zbyt mała, żeby można było wysnuć daleko idące wnioski. Specjalista podkreśla, że kremy nie docierają do głębszej warstwy skóry, gdzie umiejscowiony jest cellulit. Niemniej jednak kobiety nie przestają fantazjować na temat cudownego działania specyfików kosmetycznych. Preparaty takie jak na przykład krem wyszczuplający i ujędrniający do ciała Clarins High Definition Body Lift, Murad's Firm and Tone Serum czy żel Neutrogena's Anti-Cellulite Treatment wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością.

Ceny produktów
Za krem lub balsam najniższej klasy w aptece trzeba zapłacić około 9 dolarów. Zaś za produkty nawilżająco – lecznicze kosmetyków bardziej prestiżowej marki można przeznaczyć 75 dolarów, a czasami i więcej.


URZĄDZENIE DO MASAŻU


jest

 

Przewidywane efekty
Endermologię pierwszy raz zastosowano w latach 70-tych ubiegłego wieku we Francji. To skuteczna metoda redukująca cellulit, potwierdzona atestem FDA Amerykańskiego Urzędu ds. Lekarstw i Żywności. Stosowanie tego rodzaju terapii znacznie zmniejsza tkankę tłuszczową oraz korzystnie wpływa na stan i kondycję skóry.

Sposób użycia

Technika wykonywania zabiegu opiera się na unikalnym, opatentowanym procesie: dwie elektronicznie sterowane rolki, umieszczone w hermetycznej komorze, działają w połączeniu z podciśnieniem. Zaś podciśnienie tworzy fałdę skórną, która jest zwijana przez pierwszą rolkę, a rozwijana przez drugą. I tak, aby osiągnąć pełną mobilizację tkanki, rolki poruszają się wewnątrz głowicy nie tylko ruchem obrotowym wokół własnej osi, ale również względem siebie, zgodnie ze stanem tkanki oraz intensywnością wybranego zabiegu. W zależności od programu proces ten jest uzupełniany ciągłym lub rytmicznym podciśnieniem. Dla efektywnego działania masowanie należy stosować od 20 do 40 minut.

Informacje naukowe

Kilkanaście lat temu opinie naukowców na temat skuteczności masaży skórki pomarańczowej były dosyć zróżnicowane. Zaledwie wzmianki ukazywały się w ówczesnej prasie, dotyczące potwierdzenia skuteczności endermologii wobec omawianych zmarszczek.

Joan Pancheri,53-letnia pielęgniarka z San Diego, stosowała tego rodzaju mechaniczny rodzaj masażu kilka lat temu. Jej zdaniem noszenie niewygodnego, obcisłego kostiumu, połączone z kołysaniem i uciskiem, nie jest warte wysiłku. Zwłaszcza, że nie przynosi radykalnych zmian. Ostatniej produkcji antycellulitowe urządzenia do masażu są już bardziej skuteczne, a rezultaty ich używania bardziej widoczne. Obecnie urządzenia do specjalistycznego masażu są stworzone według najnowszej technologii, co znacznie poprawiło jakość artykułów.

Zdaniem producenta firmy LPG nowe urządzenie Cellu M6 Keymodule i50 model, m.in. stymuluje unaczynienia, eliminuje toksyny oraz pobudza wymianę komórkową.

Cena produktu
Dostępne w gabinetach kosmetycznych zabiegi można wykonać w cenie od $5 do $150. Masaż należy powtórzyć 10 razy w ciągu miesiąca, aby przyniósł widoczne efekty. Można także kupić sprzęt do własnego użytku, ale będzie to wydatek rzędu $1600.


LASERY, ŚWIATŁA & TECHNOLOGIA WAVE


jest

Przewidywane efekty
System Tri Active, aparat VelaSmooth czy Velashape są sprawnymi urządzeniami w walce z cellulitem, potwierdzonymi atestem FDA Amerykańskiego Urzędu ds. Lekarstw i Żywności. Tego typu sprzęt, poprzez głęboką stymulację laserem, wspomaga mikrokrążenie tętnicze, żylne oraz limfatyczne. Przywraca elastyczne napięcie strukturom kolagenowym, redukuje obrzęk, a także eliminuje toksyny. Co ciekawe, dodatkowo metoda ultradźwięku i fali akustycznej przynosi równie wymierne korzyści. Zastosowane ultradźwięki wprawiają w drgania błony komórek tłuszczowych, które ulegają rozpuszczeniu. Zaś uwolniony tłuszcz jest natychmiastowo eliminowany z organizmu poprzez naturalne procesy metaboliczne.

Sposób użycia

Proponowany cykl zabiegów Tri Active to 10-15 sesji w odstępach 1-2 dni między zabiegami, a dobroczynne skutki działania systemu widać już po 2-3 zabiegach. Jeśli chodzi o Velashape to najpierw warto odbyć od 4 do 6 zabiegów raz w tygodniu, by później powtórzyć raz w miesiącu. Czas trwania to okres od 30 do 180 minut. Natomiast masaż VelaSmooth wystarczy zastosować około 8 razy, by zobaczyć już pierwsze efekty. Podczas zabiegu czuje się nacisk i ciepło.

Informacje naukowe
Badania przeprowadzone w 2006 roku na 20 pacjentach stosujących w/w zabiegi, opublikowane w dzienniku Lasers in Surgery and Medicine dowiodły, iż każde tego typu urządzenie poprawia stan skóry o 20 procent. Aparat Thermage działający za pomocą fal radiowych również wykazywał przyzwoite wyniki.

Ceny produktów
Pojedyncze sesje Tri Active czy VelaSmooth to koszt w przedziale $100-$150.Zaś VelaShape jest już droższy, bo cena oscyluje pomiędzy $200-$500. Natomiast cena Thermage to rozstaw od $1000 do $5000.


OPERACJA PLASTYCZNA

jest

Przewidywane efekty
Jedną ze skuteczniejszych metod niwelowania cellulitu jest odsysanie tłuszczu. Niestety to również najbardziej radykalna metoda. Usuwa się nie tylko cellulit, ale całe komórki tłuszczowe. Co istotne, posiada wiele wad i obarczona jest dużym ryzykiem. Inną, równie interesującą propozycją usuwania skórki pomarańczowej jest laser Yag z funkcją Q-switch. Urządzenie posiada stosunkowo niewielkie ryzyko powstania blizn oraz powikłań pozabiegowych. Cellulit natomiast likwiduje 3 nowoczesnymi metodami fizykoterapeutycznymi.

Sposób użycia
Tego typu metody usuwania cellulitu jak zabiegi chirurgiczne przeprowadza się przy miejscowym znieczuleniu pacjenta. Okres rekonwalescencji zajmuje około tygodnia.

Informacje naukowe
Eksperymenty naukowe, opublikowane w listopadzie zeszłego roku, przeprowadzone na 52 kobietach w wieku 18-47 dowiodły, że operacje plastyczne mają skuteczność aż w 85 procentach.

U badanych kobiet zabieg zredukował cellulit nawet z 3-4 stopnia do 1-2.     Niestety to metoda inwazyjna, a nie zwykłe leczenie – mówi Robert H. Gotkin, nowojorski chirurg plastyczny, jeden z naukowców przeprowadzających w/w eksperymenty.

Cena usługi
Najniższa kwota, którą trzeba zapłacić za tego typu zabieg chirurgiczny to $3,000, zaś górna cena może przekraczać nawet $10,000.Po operacji wskazane jest  stosować masaże typu Endermologia, Tri Active, Velasmooth czy VelaShape.jest


Komentarze (1)

...
korzystałam z aparatu velasmooth i polecam to efekty są bardzo zadawalające, dodatkowo zabieg jest przyjemny. Pozdrawiam
paulina , października 18, 2011

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: