Start Uroda i Zdrowie (O) włos pod czapką


 

Galeria fryzur modnych: włosy krótkie

Zastanawiasz się jak odświeżyć swój wizerunek? Jesteś...

 

Antidotum na syndrom Jet Lag

 

Błyszczący lakier do paznokci o zabawnej nazwie

Chyba każda młoda dziewczyna pragnie wyglądać atrakcyjn...

 

Śródziemnomorski aromat Versace Versense

Ekskluzywna marka Versace zaprezentowała w tym roku nową ...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

(O) włos pod czapką

AddThis Social Bookmark Button

sięCzapka w zimie to codzienność. Nie tylko zabezpiecza nas przed nieprzyjemnym chłodem, ale i chroni szeroko pojmowane zdrowie organizmu. Noszenie czapki ma jednak "skutki uboczne", które mogą doprowadzić m.in. do wypadania włosów. Jak najlepiej sobie z tym radzić, czyli jak zachować bujną czuprynę do wiosny?


Siarczysty mróz, padający śnieg i zimny wiatr zmuszają nas w zimie do tego, aby ochronić głowę.
Ta pora roku zawsze przynosi taką chwilę, kiedy nawet najbardziej zagorzali przeciwnicy nakryć głowy sięgają po czapkę. I bardzo słusznie, bo ten element garderoby nie jest modową fanaberią. Zasadniczym zadaniem czapki jest ochrona naszego zdrowia. Czapka ogrzewa zatoki oboczne nosa, szczególnie wrażliwe i jednocześnie silnie narażone na niską temperaturę. Co więcej, czapka zabezpiecza skórę głowy wraz z mieszkami włosowymi przed odmrożeniem i wysuszeniem przez bezlitosny zimowy wiatr - ta ochrona ma ogromne znaczenie dla profilaktyki wypadania włosów.

Czapka jest nieodzownym elementem zimowej garderoby, ale na zdrowy stan i wygląd włosów niebezpieczeństwa czyhają w zimie nawet pod nią. Długotrwałe noszenie nakrycia głowy sprawia, że skóra głowy przegrzewa się. Może to spowodować nadmierne przetłuszczenie skóry głowy
i prowadzić do rozwoju bakterii, czego objawami są: swędzenie i ogólne podrażnienie naskórka, ale w konsekwencji może także wpłynąć na pojawienie się łupieżu a nawet wypadanie włosów.

Co możemy zrobić, aby uniknąć tego zjawiska?

Przede wszystkim unikajmy czapek wykonanych z tworzyw sztucznych. Naturalne materiały ułatwiają oddychanie skóry głowy i zmniejszają ryzyko przegrzewania się jej. Gdy wchodzimy do pomieszczenia lub pojazdu komunikacji, zdejmijmy czapkę na czas przebywania w ciepłym miejscu i dajmy skórze odpocząć. Jeśli zdarzy nam się długotrwałe przebywanie w nakryciu głowy, postarajmy się bardziej niż zwykle zadbać o włosy, pielęgnując je specjalną odżywką lub szamponem, np. z linii nawilżającej lub do wrażliwej skóry głowy.

się

 

Nie musimy jednak martwić się, że po kilku miesiącach spędzonych w czapce będziemy musieli pożegnać się z bujną czupryną. Istnieje sposób, aby temu zapobiec. Utracie włosów przeciwdziała substancja TRIAMINODIL®. Ma ona właściwości silnie normalizujące funkcje cebulki włosowej, między innymi ogranicza nadmierne wydzielanie łoju, dzięki czemu przyczynia się do zmniejszenia procesu wypadania włosów, a także stymuluje ich wzrost. TRIAMINODIL® zawarty jest w serii kosmetyków aptecznych NOVOXIDYL® Dzięki unikalnemu połączeniu TRIAMINODILU® z pirytionianem cynku, NOVOXIDYL® SZAMPON nie tylko ogranicza wypadanie włosów, ale również działa przeciwłupieżowo i kondycjonująco, dzięki czemu włosy stają się nie tylko silne i zdrowe ale też miękkie i błyszczące. Efekt stosowania kuracji NOVOXIDYL® zostaje wzmocniony w przypadku równoległego zastosowania Toniku. Preparat ten, dzięki zawartości trzech substancji czynnych (TRIAMINODIL®, Eskulina, Kwas laurynowy) synergicznie oddziałuje na różne części cebulki włosowej. TRIAMINODIL® normalizuje funkcje cebulki włosowej, eskulina ma działanie rozszerzające naczynia krwionośne, zwiększające lokalne ukrwienie skóry oraz przyczyniające się do lepszego odżywienia cebulek włosowych, zaś kwas laurynowy powoduje zmniejszenie produkcji łoju w mieszkach włosowych, dzięki czemu wpływa na zmniejszenie procesu wypadania włosów, a także stymulację ich wzrostu. Jednoczesne zastosowanie kuracji preparatami z linii NOVOXIDYL® stanowi kompleksowe wsparcie w walce z wypadaniem włosów, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

się

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: