Start Styl Wojenne motywy w modzie


 

Trendy męskich fryzur roku 2009: style, strzyżenie, kolory

Warto zwrócić uwagę, iż trendy w modzie są cykliczne, d...

 

Gitane w San Francisco

Sztuka malarska w połączeniu z wykwintnym jedzeniem, a tak...

 

Najszybszy jacht na świecie

118 Wally Power posiada moc ponad 17 000 koni mechanicznych,...

 

Dom Vader – na miarę naszych czasów

Projektanci wiktoriańskiego domu z tarasem, stworzyli unika...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Wojenne motywy w modzie

AddThis Social Bookmark Button

sięCzy można w ogóle mówić o tym, że wojenne motywy mogą być modne? Cóż, ostatnie pomysły kilku niezależnych projektantów pokazują, że coś jest na rzeczy. Krzesło-czołg, granaty jako zawieszki na choinkę czy zestaw do picia sake w formie bomby, to zapewne tylko część projektów nawiązujących do kompletnie nie kojarzącego się z modą tematu.

Pharell Williams uwielbia projektować krzesła. Jego pierwszym pomysłem był Perspective Chair, w którym zamiast zwykłych nóżek występowały nogi ludzkie. W kolejnym modelu, Krześle-czołgu, nogi zastąpione są przez pleksiglasową gąsienicę. Co ciekawe - można je nabyć nie w barwach maskujących, a w pastelach, nawet w kolorze różowym.

się

się

się

Projektanci z Manchester Dorothy opracowali z kolei kontrowersyjny zestaw na Boże Narodzenie, mianowicie bombki w kształcie granatów ręcznych. Nie wiem ile osób zdecyduje się na zawieszenie tych ozdób na swoim drzewku (zadowoleni z tego pomysłu będą na pewno fani wszelkich militariów), ale projekt ten należy usprawiedliwić, bowiem powstał dla szczytnego celu - chce zwrócić uwagę milionów na cierpienia ludzi w krajach rozwijających się. Eksperymentalna inicjatywa pragnie przypomnieć nam o tym, o których na co dzień raczej się zapomina, czyli uczestnikach wojen i ich rodzinach, których święta nie cieszą, bo są często związane z rozłąką, tęsknotą obawą lub stratą.

 się

się

Sake Bomb to projektant Aleksandra Purcella z Los Angeles. Zestaw dla miłośników słynnego japońskiego napoju składa się z naczynia ceramicznego pokrytego kolcami, które stabilizują go na stole, a jednocześnie mieszczą cztery kielichy do sake, które można położyć na górze. Naczynie jest dostępne w czterech kolorach: białym, czarnym, pomarańczowym i niebieskim. Inspiracją dla projektanta były miny morskie oraz... kolczasta ryba o podobnym kształcie znana jako rozdymka, Fugu lub Blowfish.

się


się


się


się

 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: