Start Styl Las deszczowy


 

Trendy męskich fryzur roku 2009: style, strzyżenie, kolory

Warto zwrócić uwagę, iż trendy w modzie są cykliczne, d...

 

Gitane w San Francisco

Sztuka malarska w połączeniu z wykwintnym jedzeniem, a tak...

 

Najszybszy jacht na świecie

118 Wally Power posiada moc ponad 17 000 koni mechanicznych,...

 

Dom Vader – na miarę naszych czasów

Projektanci wiktoriańskiego domu z tarasem, stworzyli unika...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Las deszczowy

AddThis Social Bookmark Button

sięJeśli marzy Ci się efektowna zieleń bez zbędnej pielęgnacji, to z pewnością zainteresujesz się pracą francuskiego projektanta Patricka Nadeau, który stworzył oszałamiającą instalację dla włoskiej marki meblarskiej Boffi.

Rainforest,  czyli las deszczowy, to instalacja składająca się z wiszących pod sufitem, podświetlonych kopuł, które pokryte są żywymi roślinami. Rośliny te pochodzą z lasów deszczowych w Ameryce Południowej. Jest to hiszpański mech o nazwie usneoïdes Tillandsje, który nie potrzebuje do życia gleby, a wodę czerpie jedynie z wilgoci zawartej w powietrzu.

się


się


się


się


się

 

Instalacja została już pokazana trzykrotnie: podczas Designer's Days w Paryżu, Londyńskiego Design Festival i Design-in-the-City w Mediolanie. Kolejne daty i miejsca jej wystawiania to:
Kolonia (podczas Möbelmesse)> styczeń 2010 oraz Nowy Jork (Tydzień Designu)> maj 2010

się


się


się


 

Projekt ten zasługuje na uwagę dając nowe spojrzenie na wykorzystywanie roślin jako elementu zdobiącego i wzbogacającego architekturę wnętrz. Tak więc od dziś moi drodzy wyrzucamy smętne paprotki i zakurzone kaktusy, a wprowadzamy do mieszkań element egzotyki.

się

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: