Start Styl Sezon polskiego designu


 

Trendy męskich fryzur roku 2009: style, strzyżenie, kolory

Warto zwrócić uwagę, iż trendy w modzie są cykliczne, d...

 

Gitane w San Francisco

Sztuka malarska w połączeniu z wykwintnym jedzeniem, a tak...

 

Najszybszy jacht na świecie

118 Wally Power posiada moc ponad 17 000 koni mechanicznych,...

 

Dom Vader – na miarę naszych czasów

Projektanci wiktoriańskiego domu z tarasem, stworzyli unika...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Sezon polskiego designu

AddThis Social Bookmark Button

cośNiezaprzeczalnie nadeszła pora na polskich projektantów. Jak grzyby po deszczu podczas złotej polskiej jesieni pojawiają się oni i objawiają nam swoje niezwykłe pomysły, nowe spojrzenie na sztukę użytkową i przedmioty codziennego użytku, a nieraz tworzą z nich coś zupełnie zaskakującego. Trzeba przyznać, że weny i pomysłowości im nie brakuje.

Przekrój tematyczny prac jest bardzo szeroki. Od butelek Agnieszki Bar z “rozmytą” podstawą, poprzez filcową uni-sex torbę-worek Ryszarda Rychlickiego, projekt Piotra Stolarskiego – kilka mechanizmów zegarowych, które osadzone są w jednej drewnianej desce, tak aby mogły pokazywać czas różnych miejsc świata, radio w kształcie prostego drewnianego krzyża według pomysłu grupy Kosmos Projekt, aż po większe konstrukcje, jak kompletne stanowisko pracy zrobione ze sklejki przez Maćka Wojcickiego oraz kilka innych, które możecie obejrzeć w galerii.

Cóż mówią nam te innowacyjne, a jednocześnie genialne w swej prostocie prace? Że Polak potrafi zrobić coś prawie z niczego. Mając do dyspozycji bardzo proste materiały i z pewnością niewielkie nakłady finansowe oraz sięgając po podstawowe narzędzia da się wyjść daleko poza to i stworzyć niebalany przedmiot, wykraczający ponad tę prostotę, a zwłaszcza ponad przeciętność. Brawa za wyobraźnię dla wszystkich twórców.

coś

coś

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: