Start Styl Geometryczne okna


 

Trendy męskich fryzur roku 2009: style, strzyżenie, kolory

Warto zwrócić uwagę, iż trendy w modzie są cykliczne, d...

 

Gitane w San Francisco

Sztuka malarska w połączeniu z wykwintnym jedzeniem, a tak...

 

Najszybszy jacht na świecie

118 Wally Power posiada moc ponad 17 000 koni mechanicznych,...

 

Dom Vader – na miarę naszych czasów

Projektanci wiktoriańskiego domu z tarasem, stworzyli unika...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Geometryczne okna

AddThis Social Bookmark Button

domuFotograf architektury, Roland Halbe, zrobił ciekawe zdjęcia domu usytuowanego na polu golfowym w Aranjuez (Hiszpania), zaprojektowanego przez Eduardo Arroyo z NO.MAD Arquitectos. Nazwany Casa Zafra, dwupiętrowy dom jest inspirowany krzywymi geometrycznymi. Na południowej elewacji ma założoną drucianą siatkę w celu ochrony przed zbłąkanymi piłeczkami golfowymi.


Mieszkańcy domu mogą zmieniać wygląd otaczającego krajobrazu poprzez używanie ruchomych ekranów. Z kolei różnego kształtu otwory na zewnątrz umożliwiają przenikanie kolorów zachodzącego słońca do wnętrza domu. Wnętrze ma otwarty układ bez żadnych drzwi, a na pierwszym piętrze znajduje się ogród kaktusowy.

domu

domu

domu

domu

domu

Śladowa ilość otaczających budynków nadaje tej przestrzeni otwarty charakter, skupiony raczej na widoku otaczającego krajobrazu, niż na sąsiadach. Dom nadaje się więc idealnie dla osób poszukujących prywatności, bo chociaż ma w pobliżu pole golfowe, to jednak pozostaje terytorium dość mało dostępnym. Kryty garaż, biblioteka, ogród, dwa tarasy i widok na niebo powodują, że czujesz się tam jak w oazie spokoju, służącej wyciszeniu i pełnemu relaksowi.

domu

domu

domu

domu

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: