Start Styl Pistolet w torebce, czyli sztuka Teda Notena


 

Trendy męskich fryzur roku 2009: style, strzyżenie, kolory

Warto zwrócić uwagę, iż trendy w modzie są cykliczne, d...

 

Gitane w San Francisco

Sztuka malarska w połączeniu z wykwintnym jedzeniem, a tak...

 

Najszybszy jacht na świecie

118 Wally Power posiada moc ponad 17 000 koni mechanicznych,...

 

Dom Vader – na miarę naszych czasów

Projektanci wiktoriańskiego domu z tarasem, stworzyli unika...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Pistolet w torebce, czyli sztuka Teda Notena

AddThis Social Bookmark Button

jakPrawie rok temu odbył się pokaz prac Teda Notena zatytułowany Tedwalk, który zafascynował światswoją oryginalną koncepcją i niekonformistycznymi metodami projektowania. Dziś przedstawiamy jedne z jego najciekawszych prac. Na uwagę zasługuje zwłaszcza kolekcja biżuterii zatytułowana Nawiedzona przez 36 kobiet, która bazuje na stereotypowym postrzeganiu kobiet.

Znajdziemy tu więc tak charakterystyczne motywy jak buty, torebki, gadżety weselne oraz... pistolety, rękawice bokserskie czy szpady. Nieco awangardowe, prawda? Osobny dział tworzą ciekawe eksponaty, takie jak przezroczyste torebki czy walizki z zatopioną w nich bronią. Interesująca jest zwłaszcza delikatna damska torebeczka ze "schwytanym w locie" nabojem. Chyba nie budzi niczyjej wątpliwości, że są to prawdziwie unikalne dzieła. I choć może nie każdemu przypadną do gustu, to jednak nie sposób odmówić im świeżości i pomysłowości.

jak

jak

jak

jak

jak

jak

jak

jak

jak

jak

jak

jak

jak

jak

jak

jak

jak

Noten wydaje się poszukiwać inspiracji we wszystkim, co go otacza, nie ograniczając zbytnio obszarów swych poszukiwań. Aby utworzyć tę kolekcję biżuterii zebrał akcesoria z second-nadów, materiały budowlane, wyroby jubilerskie i zabawki - przytulanki. Wszystko po to, aby stworzyć zespół cech, tudzież portrety różnych typów kobiet. Zebrane motywy przekształcił w modele w każdym rozmiarze, nawet w tak małe jak bransoletka lub pierścień. Z kolei wszystkie materiały zostają, za pomocą specjalnej techniki, sproszkowane i sprasowane, a następnie oblekane w różne metale - zarówno niedrogie, dostępne dla każdego klienta, jak i specjalne okazy, odlane z czystego złota.

jak

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: