Start Styl Ogród w salonie


 

Trendy męskich fryzur roku 2009: style, strzyżenie, kolory

Warto zwrócić uwagę, iż trendy w modzie są cykliczne, d...

 

Gitane w San Francisco

Sztuka malarska w połączeniu z wykwintnym jedzeniem, a tak...

 

Najszybszy jacht na świecie

118 Wally Power posiada moc ponad 17 000 koni mechanicznych,...

 

Dom Vader – na miarę naszych czasów

Projektanci wiktoriańskiego domu z tarasem, stworzyli unika...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Ogród w salonie

AddThis Social Bookmark Button

sięJapoński projektant Kazutoyo Yamamoto stworzył salon kosmetyczny w japońskim mieście Saitama. Nie byłoby może w tym nic niezwykłego, gdyby nie oryginalny wystrój wnętrz, jaki zaproponował Kazutoyo.

Zieleń wprost kapie z sufitu i zwisając w dół tworzy ściany pomiędzy kolejnymi stanowiskami sprawiając wrażenie żywopłotów lub roślinnych labiryntów. Inne pnącza, podwieszone u góry, tworzą sklepienie nad głowami klientek, które mogą ukoić nimi wzrok i nerwy podczas mycia włosów. Jeszcze inne rośliny stoją przy stolikach, gdzie można poczekać na swoją kolej do zabiegów upiększających, relaksując się przy tym widokiem otaczającej nas natury.

się

się

się

się

się

Ten salon piękności nazwany jest dość niecodziennie, bo GARDEN by be area. Charakteryzują go drewniane szafki, podłoga z klepek, wszechobecna biel, naturalne materiały wykończeniowe i zielone akcenty – prawda, że niewiele trzeba, aby stworzyć przyjazne klientowi miejsce? Elementy ogrodu wdzierają się tu w konsumpcyjną przestrzeń miejską.

się

się

się

Yamamoto
mówi, że starał się stworzyć przestrzeń, która wyrażałaby harmonię z współczesną naturą. Próbował wyrazić ten związek między innymi przez materiał, jaki zastosował w swoim projekcie. I, patrząc na zdjęcia salonu, chyba udało mu się to osiągnąć.

się

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: