Start Styl Nowa jakość mieszkania w bloku


 

Trendy męskich fryzur roku 2009: style, strzyżenie, kolory

Warto zwrócić uwagę, iż trendy w modzie są cykliczne, d...

 

Gitane w San Francisco

Sztuka malarska w połączeniu z wykwintnym jedzeniem, a tak...

 

Najszybszy jacht na świecie

118 Wally Power posiada moc ponad 17 000 koni mechanicznych,...

 

Dom Vader – na miarę naszych czasów

Projektanci wiktoriańskiego domu z tarasem, stworzyli unika...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Nowa jakość mieszkania w bloku

AddThis Social Bookmark Button
Wszystkim tym, którym bloki mieszkalne kojarzą się z nudą, szarzyzną, brakiem prywatności, ciasnotą i ogólnie wszystkim, co najgorsze, ta propozycja wyda się pewnie dość interesującą alternatywą.
Zaprojektowany przez Ole Scheeren, partnera Office for Metropolitan Architecture (OMA), plan zagospodarowania osiedla mieszkalnego w Singapurze znacznie odbiega od standardowych kompleksów tego typu.

Otwarte przestrzenie komunalne zintegrowane są ze środowiskiem naturalnym. Trzydzieści jeden apartamentowców, każdy mający po sześć pięter i identyczną długość, tworzące heksagonalny układ i osiem dużych, otwartych i przestronnych dziedzińców, stwarzają zupełnie odmienne wrażenie od tego, co możemy na co dzień oglądać za naszymi oknami.

Bloki, poukładane jeden na drugim, z kaskadowo wznoszącymi się do nieba ogrodami oraz tarasami na dachu (i to zarówno prywatnymi, jak i publicznymi) to miła odmiana i odskocznia od rutynowo zagospodarowywanych trawników przy „zwykłych” blokach.

Kompleks ma zawierać 1040 mieszkań i apartamentów o różnej wielkości, tak wewnętrznych, jak i zewnętrznych pomieszczeń i terenów zielonych. Dzięki bliskiej obecności przyrody oraz wprowadzeniu rozległych ogrodów na dachu oraz licznych balkonów i tarasów, mieszkanie w takim miejscu staje się znacznie przyjemniejsze.

Projekt zakłada obecność przestrzeni do wspólnych działań i interakcji społecznych, możliwości wypoczynku i rekreacji, przy jednoczesnym zachowaniu prywatności poszczególnych jednostek mieszkaniowych.

Jak mówi sam pomysłodawca:
„Projekt dotyczy wspólnych przestrzeni oraz indywidualnych potrzeb w dzisiejszym społeczeństwie. Jest jednocześnie odpowiedzią na chęć wspólnego życia, jak też spełnia potrzebę zachowania prywatności w tłumie”.

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: