Start Styl Restauracja Tysiąca i Jednej Nocy


 

Trendy męskich fryzur roku 2009: style, strzyżenie, kolory

Warto zwrócić uwagę, iż trendy w modzie są cykliczne, d...

 

Gitane w San Francisco

Sztuka malarska w połączeniu z wykwintnym jedzeniem, a tak...

 

Najszybszy jacht na świecie

118 Wally Power posiada moc ponad 17 000 koni mechanicznych,...

 

Dom Vader – na miarę naszych czasów

Projektanci wiktoriańskiego domu z tarasem, stworzyli unika...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Restauracja Tysiąca i Jednej Nocy

AddThis Social Bookmark Button
Karim Rashid, jeden z najbardziej znanych, a na pewno najbardziej rozpoznawalnych projektantów świata, ukończył właśnie urządzanie wnętrza restauracji w Dubaju, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Możemy tu odnaleźć wszystkie najbardziej charakterystyczne cechy stylu tego pół-Egipcjanina, pół-Brytyjczyka, czyli zdecydowaną kolorystykę, geometryczne wzory i obłe formy. Switch, bo tak nazywa się nowo powstałe miejsce, składa się przede wszystkim z ciągu falujących, zmieniających kolory ścian.
Sufit ozdobiony jest natomiast arabskim pismem, również podświetlonym od spodu. W całym lokalu odnajdujemy zaokrąglone kształty, oryginalne wzory i mnóstwo koloru. Cała przestrzeń jest przyjazna i sprzyja odpoczynkowi; chwili zatrzymania się w ciągu zgiełku całego dnia.

Faliste ściany, kombinacje światła i cienia, a wszystko to tworzące niezwykłą symetrię, co sprawia, że jedzenie w tej restauracji staje się prawdziwą ucztą dla wszystkich, nie tylko smakowych, wygłodniałych zmysłów. Zapachy, smaki, obrazy i dźwięki mieszają się w tej globalnej jadłodajni. Miejsce to staje się, niczym wydma na pustyni, oazą wolną od chaosu miasta.

Jeśli interesują Cię inne projekty Karima Rashida, zajrzyj na: www.karimrashid.com

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: