Start Styl Kosmiczne pawilony w Chicago


 

Trendy męskich fryzur roku 2009: style, strzyżenie, kolory

Warto zwrócić uwagę, iż trendy w modzie są cykliczne, d...

 

Gitane w San Francisco

Sztuka malarska w połączeniu z wykwintnym jedzeniem, a tak...

 

Najszybszy jacht na świecie

118 Wally Power posiada moc ponad 17 000 koni mechanicznych,...

 

Dom Vader – na miarę naszych czasów

Projektanci wiktoriańskiego domu z tarasem, stworzyli unika...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Kosmiczne pawilony w Chicago

AddThis Social Bookmark Button

pawilonPrzedstawiamy zdjęcia pawilonu, który został otwarty niedawno w Millennium Park w Chicago. Pawilon Hadid jest jednym z dwóch zleconych do realizacji z okazji setnej rocznicy Planu Daniela Burnham z 1909 roku, w którym przedstawiono plan nowych projektów urbanistycznych w mieście, dzięki którymi ma dziś ono taki wygląd jaki znamy.


Pawilon projektu Zahy Hadid z Londynu swym kształtem przypomina ślimaka. Poprzecinany jest podłużnymi świetlikami, przez które będzie można zobaczyć niebo i panoramę chicagowskich wieżowców. W pawilonie zamontowane są również ekrany z wideo instalacjami.
Drugi pawilon to projekt Bena Van Berkela z Amsterdamu. Jest to otwarta forma z płaskim zadaszeniem. Po zmroku będzie on podświetlany różnymi kolorami.

Obecność w przestrzeni miejskiej tych nowych struktur ma pobudzać u zwiedzających ciekawość intelektualną, a jednocześnie służyć intensyfikacji życia publicznego w okolicach pawilonu i wywoływać publiczne dyskursy.

Pawilon Hadid został tak zaprojektowany i zbudowany, aby mógł być poddany procesowi recyklingu, tak więc po Millenium Park może być ponownie zainstalowany w innym miejscu.

 

 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: