Start Styl Wywołująca ambiwalentne emocje - instalacja ścienna Kai


 

Trendy męskich fryzur roku 2009: style, strzyżenie, kolory

Warto zwrócić uwagę, iż trendy w modzie są cykliczne, d...

 

Gitane w San Francisco

Sztuka malarska w połączeniu z wykwintnym jedzeniem, a tak...

 

Najszybszy jacht na świecie

118 Wally Power posiada moc ponad 17 000 koni mechanicznych,...

 

Dom Vader – na miarę naszych czasów

Projektanci wiktoriańskiego domu z tarasem, stworzyli unika...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Wywołująca ambiwalentne emocje - instalacja ścienna Kai

AddThis Social Bookmark Button
Wypukła i wielokształtna instalacja ścienna to cenny oraz działający na wyobraźnię pomysł polskiego projektanta Jerzego Goliszewskiego. Przyjrzyj się zdjęciom, przedstawiającym projekt, który może stać się cennym źródłem niekonwencjonalnych rozwiązań urządzenia domu.

Kai jest zainspirowany baśnią Andersena "Królowa Śniegu". Struktury konstrukcji nawiązują do pokruszonej tafli lodu, pękającej ziemi, a także zastygłej lawy, czyli zjawisk utworzonych przez destrukcyjne działanie natury.

Dzieło ma głębszy wymiar, bo pod pretekstem nawiązania do postaci Kaja twórca chciał opowiedzieć o własnych emocjach. Artysta próbuje tą pracą zwrócić uwagę na dystans, jaki często tworzymy w relacjach z innymi ludźmi. Człowiek bowiem buduje mur, za którym ukrywa samego siebie, natomiast wszelkie pęknięcia i rany pozwalają dostrzec fragmenty tego, co ukryte.

Instalacja Goliszewskiego
jest zatem nie tylko ciekawą inspiracją do stworzenia kreatywnego wnętrza mieszkania, ale również sztuką, która skłania do refleksji na temat prawidłowych kontaktów z otoczeniem.

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: