Start Styl Fascynujący pawilon kultury: Prada Transformer, Seul, Korea Południowa


 

Trendy męskich fryzur roku 2009: style, strzyżenie, kolory

Warto zwrócić uwagę, iż trendy w modzie są cykliczne, d...

 

Gitane w San Francisco

Sztuka malarska w połączeniu z wykwintnym jedzeniem, a tak...

 

Najszybszy jacht na świecie

118 Wally Power posiada moc ponad 17 000 koni mechanicznych,...

 

Dom Vader – na miarę naszych czasów

Projektanci wiktoriańskiego domu z tarasem, stworzyli unika...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Fascynujący pawilon kultury: Prada Transformer, Seul, Korea Południowa

AddThis Social Bookmark Button
Kształt czworościanu, gdzie każda ze ścian przybiera inną formę – sześciokąta, koła, kwadratu i krzyża, to kulturalny pawilon zaprojektowany przez firmę Office for Metropolitan Architecture(OMA), którą reprezentuje Rem Koolhaas. Kunsztowna konstrukcja to pomysł realizowany dla słynnej projektantki mody Prady. Co ciekawe, stalowa struktura pokryta jest półprzeźroczystą elastyczną membraną białego koloru wykorzystywaną m.in. do przykrywania samolotów w hangarach. Bryła jest obracana przy pomocy żurawia, który przesuwa budowlę w zależności od rodzaju imprez, jakie będą w środku realizowane. Kulturalna atrakcja koreańskiego Seulu ma służyć jako kino, galeria sztuki oraz sala pokazów mody, w której mieści się około 500 gości.

Projekt Prady Transformer był opracowywany od 2000 r., a oficjalnie otwarto go 25 kwietnia 2009 r. inauguracyjną wystawą spódnic „Waist down” Muccia Prada, która trwała przez miesiąc. W pawilonie odbywają się wyszukane imprezy kulturalne, jak chociażby festiwal filmowy, ekranizacji wybranych przez znanego meksykańskiego reżysera, scenarzystę i producenta Alejandro Gonzáleza Iñárritu.
Nowatorski budynek jest niewątpliwie chlubą Korei Południowej i początkiem organizowania w nim ciekawych artystycznych wydarzeń, przyciągających widzów z całego świata.

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: