Start Styl Hiszpańska wizja przyszłości


 

Trendy męskich fryzur roku 2009: style, strzyżenie, kolory

Warto zwrócić uwagę, iż trendy w modzie są cykliczne, d...

 

Gitane w San Francisco

Sztuka malarska w połączeniu z wykwintnym jedzeniem, a tak...

 

Najszybszy jacht na świecie

118 Wally Power posiada moc ponad 17 000 koni mechanicznych,...

 

Dom Vader – na miarę naszych czasów

Projektanci wiktoriańskiego domu z tarasem, stworzyli unika...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Hiszpańska wizja przyszłości

AddThis Social Bookmark Button
Hiszpańscy architekci z  Moho Architects są obecnie w fazie schematycznego projektu drapacza chmur, który stanie w przyszłości w San Jose na Kostaryce. Wieżowiec, w którym znajdą się przestrzenie reklamowe i powierzchnie do wynajęcia dla biur i hoteli, ma być modelem promującym w regionie nurt proekologiczny. Ma on wytyczyć nowy wzór dla kolejnych powstających w tym rejonie budynków.

Forma budynku wymyślona jest jako kombinacja niezależnych pasów, które opadają płatami oddzielając się lekko od siebie i wznosząc ponad wieżą. Przypomina to nieco samoloty tworzące układ akrobatyczny w powietrzu, które mają się za chwilę rozdzielić i polecieć w różnych kierunkach; to bardzo odważny i efektowny projekt.

Projekt pozwala na przenikanie przez niego dużej ilości światła, dlatego potrzeba sztucznego oświetlenia została zredukowana do minimum.
Utrzymuje to w równowadze zużycie energii w dzień i w nocy.

Centrum biznesu, sale konferencyjne, kasyno i restauracje z niesamowitym, panoramicznym widokiem na miasto z pewnością znajdą mnóstwo entuzjastów. Budynek ma zostać ukończony i oddany do użytku w 2012 roku.

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: