Start Styl Nowatorski pomysł na prywatny gabinet i bibliotekę


 

Trendy męskich fryzur roku 2009: style, strzyżenie, kolory

Warto zwrócić uwagę, iż trendy w modzie są cykliczne, d...

 

Gitane w San Francisco

Sztuka malarska w połączeniu z wykwintnym jedzeniem, a tak...

 

Najszybszy jacht na świecie

118 Wally Power posiada moc ponad 17 000 koni mechanicznych,...

 

Dom Vader – na miarę naszych czasów

Projektanci wiktoriańskiego domu z tarasem, stworzyli unika...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Nowatorski pomysł na prywatny gabinet i bibliotekę

AddThis Social Bookmark Button

orazProjekt firmy Andrew Berman Architect

W odludnym, zalesionym zakątku południowego wybrzeża nowojorskiej wyspy Long Island znajduje się innowacyjny dom, o nietypowej konstrukcji. Projekt przeznaczony jest dla osób, które chcą skorzystać z biblioteki, a także pracować w komfortowych warunkach.

Naturalne otoczenie sprawia, iż budynek z powodzeniem spełnia funkcje zarówno sprzyjające skupieniu, jak i zdobywaniu informacji z nawet najbardziej obszernego księgozbioru.

Teren 2,2 akrów to sporych gabarytów powierzchnia, którą Andrew Berman postanowił zagospodarować dla pisarki, która złożyła zamówienie na ten oryginalny projekt domu. Z myślą o jej wygodzie oraz dopasowaniu do specyficznych potrzeb klientki, stworzono budynek o wąskim, wysokim wejściu, przestrzennych pomieszczeniach oraz specjalnym gabinecie – pracowni z umieszczonym, ogromnym oknem na jednej ze ścian. Widok z okna jest uspokajający i wyciszający, ponieważ przedstawia leśny krajobraz drzew. Na wystrój wnętrza składają się drewniane schody, meble, w tym biurko dla osoby piszącej w gabinecie, jak również białe ściany oraz przestrzenne pokoje, kuchnia i dwie łazienki. Wejście jest ciasne i bardzo wysokie, co sprzyja zwielokrotnieniu wrażenia obszerności pomieszczeń znajdujących się w środku konstrukcji. Zewnętrzny kształt budynku przypomina trapezoid, który wraz ze skośnym dachem oraz miedzianym pokryciem ścian tworzy niepowtarzalny charakter współczesnego projektu architektonicznego.

Nowatorski pomysł kreacji budynku, spełniającego funkcje biblioteki, połączonej z pracownią do pisania został doceniony przez klientów, ale zdobył również prestiżową nowojorską nagrodę AIA Chapter Design Ecellence Award w 2008 roku.

 

   

  

 Zobacz film


oraz

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: