Start Styl Szampan Cristal


 

Trendy męskich fryzur roku 2009: style, strzyżenie, kolory

Warto zwrócić uwagę, iż trendy w modzie są cykliczne, d...

 

Gitane w San Francisco

Sztuka malarska w połączeniu z wykwintnym jedzeniem, a tak...

 

Najszybszy jacht na świecie

118 Wally Power posiada moc ponad 17 000 koni mechanicznych,...

 

Dom Vader – na miarę naszych czasów

Projektanci wiktoriańskiego domu z tarasem, stworzyli unika...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Szampan Cristal

AddThis Social Bookmark Button

szampanFala wybuchów przemocy w Rosji drugiej połowy XIX wieku wzbudzała poczucie niepewności w carze Aleksandrze II-gim, ponieważ doświadczał wielokrotnie prób zamordowania go. Istniało ryzyko, iż nawet w otrzymanej butelce szampana może kryć się bomba albo trucizna.

 Mimo pewnych obaw i trosk o własne bezpieczeństwo, władca sprowadzał wybornej jakości wino musujące marki Roederer,opatrzone nazwą Cristal. Już wtedy trunek kojarzono z wykwintnym smakiem, przeznaczonym głównie dla osób o wyższym statusie społecznym, na specjalne okazje. Ów szampan został stworzony w 1876 roku na szczególne zamówienie cara, który cenił sobie luksus oraz wystawne napoje alkoholowe. Obecnie szampan Cristal 2000 podawany jest w ekluzywnej, słonecznej butelce.Na uwagę zasługuje fakt, iż proces produkcji tego wyjątkowego wina musującego składa się głównie z dwóch faz - remuage i degorgement. Najpierw przetwarza się go tzw. metodą szampańską, polegającą na przeprowadzeniu w butelce drugiej fermentacji wina, w wyniku, której powstają bąbelki, czyli dwutlenek węgla. Potem zaś płyn poddaje się leżakowaniu na osadzie. I tak oto, oryginalny specyfik jest winifikowany i dojrzewany w dębie, w wyniku czego powstaje delikatnie winny napój alkoholowy, o zawartości 55% Pinot Noir oraz 45% Chardonnay.

Szampan marki Roederera jest jednym z najbardziej cenionych win musujących na świecie. I choć car Aleksander II zginął podczas zamachu wybuchowego 1881 roku, to trunek przetrwał do dziś, dzięki staraniu i pracy właścicieli firmy. Ten wystawny alkohol nie grozi wybuchem – chyba, że spożyjemy go w zbyt dużych ilościach(cena ok.1500 zł).

 

 

  

Komentarze (1)

...
Witam,
mam do sprzedania kilka butelek tego szampana.Zainteresowanych proszę o kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
piotr , grudnia 26, 2010

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: