Start Styl Twórczy Richard Phillips


 

Trendy męskich fryzur roku 2009: style, strzyżenie, kolory

Warto zwrócić uwagę, iż trendy w modzie są cykliczne, d...

 

Gitane w San Francisco

Sztuka malarska w połączeniu z wykwintnym jedzeniem, a tak...

 

Najszybszy jacht na świecie

118 Wally Power posiada moc ponad 17 000 koni mechanicznych,...

 

Dom Vader – na miarę naszych czasów

Projektanci wiktoriańskiego domu z tarasem, stworzyli unika...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Twórczy Richard Phillips

AddThis Social Bookmark Button

jestŻyciorys artysty jest bogaty w różnorodne doświadczenia. We wczesnych latach dziewięćdziesiątych malarz mieszkał i pracował w maleńkiej pracowni nowojorskiej dzielnicy East Village. W tym czasie Richard Phillips szukał inspiracji do tworzenia ambitnych projektów, tak dobrych jak satyryczne ilustracje George’a Grosza.

Obecnie Philips jest najbardziej znany dzięki upowszechnieniu jego obrazów kobiecych i męskich twarzy, drukowanych w magazynach mody. To właśnie one, a także wystawy w galerii Gagosian oraz współpraca z firmami takimi jak: Montblanc, MAC Cosmetics, Jimmy Choo, przyniosły mu największą sławę. Malarz zamieszkał w części nowojorskiej bohemy artystycznej - Tribeca wraz z artystką Josephine Meckseper. Zaś swoje najnowsze projekty realizuje w profesjonalnym, przestronnym atelier, znajdującym się w Chelsea. Jego prace pod przewrotnym tytułem „New Museum” można obejrzeć w galerii sztuki najnowszej Gagosian. Tytułowy obraz przedstawia dwóch popijających alkohol oraz palących papierosy mężczyzn, siedzących przy ścianie budynku, gdzie obecnie stoi na dolnym Manhattanie Nowe Muzeum Sztuki Współczesnej. Pozostałe projekty wystawy dzieł Phillipsa przepełnione są treściami krzykliwej pornografii, tak charakterystycznej dla współczesnych tabloidów. Cechą znamienną wszystkich obrazów wystawionej kolekcji artysty jest prowokacyjny styl - jednocześnie groteskowy, a także skłaniający do głębszej refleksji.

  

 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: