Start Podróże Alpejski Ośrodek w niemieckim Aschau


 

10 Najpiękniejszych wysp świata wg. Vibo

Spośród wielu wybraliśmy 10 najpiękniejszych i najciekaw...

 

Burdż Al Arab, czyli najwyższy budynek hotelowy świata

 

Magia Oazy Siwa

To specyficzne miejsce na pustyni Sahara, znajdujące się p...

 

Ekologiczne wille Alila

Miłośnicy prostoty naturalnego piękna oraz podróżnicy, ...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Alpejski Ośrodek w niemieckim Aschau

AddThis Social Bookmark Button

jestPensjonat znajduje się w zacisznym miejscu, w austriacko-niemieckich górach. Malowniczy dom gościnny „Berge” w Aschau jest najnowszym osiągnięciem firmy projektowej Nils Holger Moormann.


Przebudowanie tego budynku, będącego początkowo piekarnią, datuje się na rok 1671, kiedy to Moormann starannie przekształcił go w 13 przytulnych, alpejskich apartamentów.
Projekt jest wyjątkowy pod względem turystycznym  - odcięty od jakichkolwiek urządzeń komunikacji, włączając komputery, telefony czy nawet telewizję. Zamiast tego goście mają w ofercie dobrze zaopatrzoną bibliotekę i wspólne pomieszczenie do gotowania, sprzyjające spotkaniom i pracy z ludźmi oraz spożywaniu posiłków przy otwartym ogniu.

Ten na wskroś purytański pensjonat  jest utrzymany w charakterystycznym stylu Moormann’a – naturalnym, prostym i cichym. Drewno i kamień są dominującymi materiałami pomieszczeń. Kluczem do całej kolekcji, który wyróżnia ten właśnie ośrodek spośród innych - jest jego maksymalne wykorzystanie surowców środowiska naturalnego.

Projekt ma być ukończony pod koniec roku wraz z sauną i ogrodem.

 

  

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: