Start Podróże Nowy Jork i Tokio w przyszłości


 

10 Najpiękniejszych wysp świata wg. Vibo

Spośród wielu wybraliśmy 10 najpiękniejszych i najciekaw...

 

Burdż Al Arab, czyli najwyższy budynek hotelowy świata

 

Magia Oazy Siwa

To specyficzne miejsce na pustyni Sahara, znajdujące się p...

 

Ekologiczne wille Alila

Miłośnicy prostoty naturalnego piękna oraz podróżnicy, ...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Nowy Jork i Tokio w przyszłości

AddThis Social Bookmark Button

sięDo kin wszedł niedawno film „2012„ mówiący o końcu świata, tymczasem nowojorscy projektanci z Lindfors Studio stworzyli wystawę, może nie tak apokaliptyczną, ale jednak równie niewesołą i zmuszajacą do myślenia.

Składa się na nią szereg obrazów, które wyobrażają jak Nowy Jork oraz Tokio, a więc dwie wielkie światowe metropolie, mogą wyglądać za kilkaset lat w związku z ciągłym podnoszeniem się poziomu morza.

się


się


się


się

 

Projekt nosi nazwę Aqualta. Czy spodoba Wam się wizja, jaką nam przedstawia? Zdjęcia ilustrują dwa kulturalne i finansowe epicentra, które zostały zalane, przez co ich ulice wyglądają jak kanały w Wenecji. Niestety za sto lat może to czekać przybrzeżne metropolie, bowiem poziom wody stopniowo, acz nieubłaganie wzrasta.

się


się


się

 

Oczywiście możemy starać się zapobiegać takiem widokowi w (odległej co prawda dla nas, ale bliskiej kolejnym pokoleniom) przyszłości. Aqualta jedynie ujawnia nam fatalne przystosowanie infrastruktury miejskiej, dając szansę rozpoczęcia wprowadzania zmian już dziś, tak aby ulice Nowego Jorku i Tokio nie stały się kiedyś kanałami żeglugowymi.

się

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: