Start Podróże Imponująca eko-struktura luksusowej rezydencji


 

10 Najpiękniejszych wysp świata wg. Vibo

Spośród wielu wybraliśmy 10 najpiękniejszych i najciekaw...

 

Burdż Al Arab, czyli najwyższy budynek hotelowy świata

 

Magia Oazy Siwa

To specyficzne miejsce na pustyni Sahara, znajdujące się p...

 

Ekologiczne wille Alila

Miłośnicy prostoty naturalnego piękna oraz podróżnicy, ...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Imponująca eko-struktura luksusowej rezydencji

AddThis Social Bookmark Button

sięCzy budynek może wyglądać jak stok narciarski? Okazuje się, że tak! Jeśli tylko wykonują go specjaliści o tak wysokim poziomie kreatywności, jak architekci ze skandynawskiej pracowni CF Moller Architects. Wyobraźnia ponoć nie zna granic!
I całe szczęście, dzięki temu powstają projekty znacznie odbiegające od powszechnie utartych schematów konstrukcyjnych. Oprócz niewątpliwie wyrazistej formy prototypu rezydencji Housing+ ogromne znaczenie posiada przede wszystkim wykorzystująca odnawialną energię technologia.

Eko-struktura ma znaleźć się w duńskim mieście Aalborg, położonym w najwęższym punkcie fiordu Limfjord, nad którym przebiegają dwa mosty. Znakomita lokalizacja Housing+ wpływa na sprawne poruszanie się czterech turbin wiatrowych, które mają być w przyszłości wykorzystane do ładowania elektrycznych samochodów. Na szczególną uwagę zasługuje również przypominająca stok narciarski długa, pochylona powierzchnia dachu, która pochłania znaczną ilość promieni słonecznych. I tak, 1200 m2 powierzchni generuje 104.400 kwh rocznie, co z kolei zasila aż 60 jednostek mieszkaniowych.

się

się

się

się

się

Unikalną rezydencję w Danii projektowano z myślą o maksymalnym wykorzystaniu naturalnej energii i  wszystko wskazuje na to, że się udało. Pozostaje więc tylko czekać na realizację tego ekologicznego majstersztyku.

się

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: