Start Podróże Konstrukcja zabezpieczająca przed trzęsieniami ziemi


 

10 Najpiękniejszych wysp świata wg. Vibo

Spośród wielu wybraliśmy 10 najpiękniejszych i najciekaw...

 

Burdż Al Arab, czyli najwyższy budynek hotelowy świata

 

Magia Oazy Siwa

To specyficzne miejsce na pustyni Sahara, znajdujące się p...

 

Ekologiczne wille Alila

Miłośnicy prostoty naturalnego piękna oraz podróżnicy, ...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Konstrukcja zabezpieczająca przed trzęsieniami ziemi

AddThis Social Bookmark Button

sięKonstrukcja międzynarodowego portu lotniczego Sabiha Gökçen, znajdująca się w tureckim Stambule charakteryzuje się jedną z najlepszych na świecie technologii zabezpieczających przed trzęsieniami ziemi. Obiekt został zbudowany z myślą o asekuracji przed zagrożeniami sejsmicznymi.

Innowacyjny pomysł ogromnych rozmiarów portu jest dziełem projektowo-inżynieryjnej firmy Arup (www.arup.com ). Dzięki pracy specjalistów i zastosowaniu zaawansowanej symulacji komputerowej udało się uzyskać bezpieczne miejsce publiczne, które ma na celu maksymalną ochronę przed przykrymi następstwami katastrof naturalnych.

się

się

się

Jak powszechnie wiadomo, Stambuł i większość terytorium Turcji uważane są za tereny podwyższonego zagrożenia sejsmicznego. To właśnie w tym mieście, położonym na uskoku północnoanatolijskim istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia poważnego trzęsienia ziemi w ciągu przyszłych kilkudziesięciu lat. Dlatego tak ważne jest tworzenie struktur budowlanych opartych o specjalistyczne rozwiązania.

się

się

się

Sabiha Gökçen International Airport o powierzchni dwóch milionów stóp kwadratowych zdaje się wychodzić naprzeciw trudnościom losu, by skutecznie chronić życie ludzkie, a także redukować koszty uszkodzeń.

się

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: