Start Podróże Pomnik drzewa


 

10 Najpiękniejszych wysp świata wg. Vibo

Spośród wielu wybraliśmy 10 najpiękniejszych i najciekaw...

 

Burdż Al Arab, czyli najwyższy budynek hotelowy świata

 

Magia Oazy Siwa

To specyficzne miejsce na pustyni Sahara, znajdujące się p...

 

Ekologiczne wille Alila

Miłośnicy prostoty naturalnego piękna oraz podróżnicy, ...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Pomnik drzewa

AddThis Social Bookmark Button

drzewaProjektanci z m3architecture zainstalowali w Queensland w Australii pomnik drzewa. Nazwany Ku pamięci drzewa poznania, projekt znaczy miejsce, gdzie w 1891 roku została założona australijska Partia Pracy.

Pozostałości martwego drzewa są obramowane przez 18-metrowe wiszące pałeczki, wykonane z drewna, które naśladują kształt sklepienia drzewa z 1891 roku. Jego korzeń znajduje się w podświetlanym panelu w szklanej podłodze. Pomnik został zaprojektowany we współpracy z architektem Brianem Hooperem.

drzewa


drzewa


drzewa

 

Projekt stanowi 18-metrowa konstrukcja ze stali i drewna składająca się z 3600 osobno zawieszonych drewnianych listew. Michael Lavery z m3architecture wyjaśnia: "Projekt został zainspirowany przez sposób, w jaki ludzie przeżywają i zachowują wspomnienia”. Zewnętrzne drewno tworzy zatem zasłonę wokół tego ważnego miejsca pamięci.

drzewa


drzewa

 

Premier Anna Bligh, która przewodziła ceremonii otwarcia pomnika, dodaje: "To jest nadzwyczajny i przełomowy projekt. Jestem całkowicie pewna, że ludzie z całej Australii, a także z reszty świata zechcą tu przyjechać i odwiedzić ten wyjątkowy i bardzo piękny monument“.

drzewa

 

W nocy drzewo jest oświetlone i jest popularnym miejscem towarzyskich spotkań.

drzewa

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: