Start Podróże Arena Zagreb


 

10 Najpiękniejszych wysp świata wg. Vibo

Spośród wielu wybraliśmy 10 najpiękniejszych i najciekaw...

 

Burdż Al Arab, czyli najwyższy budynek hotelowy świata

 

Magia Oazy Siwa

To specyficzne miejsce na pustyni Sahara, znajdujące się p...

 

Ekologiczne wille Alila

Miłośnicy prostoty naturalnego piękna oraz podróżnicy, ...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Arena Zagreb

AddThis Social Bookmark Button

zagrebArena Zagreb w Chorwacji, zaprojektowana przez architektów z UPI-2M otrzymała niedawno nagrodę Structural Design of the Year na światowym festiwalu architektonicznym w Barcelonie.

Budynek ma 9,0340 metrów kwadratowych. Jego głównym elementem konstrukcyjnym są kolumny, których wysokość wynosi od 26,5 m do 38,8 metrów.

Arena Zagreb to wielofunkcyjna kryta hala, znajdująca się w południowo-zachodniej części Chorwacji, przy jednym z głównych wejść do miasta. Stała się nowym symbolem miasta, oferującym obywatelom Zagrzebia szeroką paletę imprez rekreacyjnych, sportowych i rozrywkowych.

zagreb

 

Unikalny kształt budynku to pokrywa z wieloma różnej wielkości zakrzywionymi kolumnami. Osiemdziesiąt sześć dużych prefabrykowanych betonowych kolumn prowadzi do głównej fasady. Rozpiętość konstrukcji stalowej dachu wynosi 104m.

zagreb


zagreb

 

Pod trybunami i boiskiem znajduje się garaż o powierzchni około 30 000 m2 (może pomieścić 817 samochodów). W celu zrealizowania głównej cechy Areny Zagreb – jej wielofunkcyjności, należy jeszcze przewidzieć miejsca, w których zostanie zainstalowany dodatkowy sprzęt (głośniki, światła itp.). Założenie projektu jest takie, że będzie on podwieszony. Całkowita masa takiego sprzętu może wynieść 100 ton.

zagreb

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: