Start Podróże Praca może być piękna! 10 fenomenalnych biur na świecie


 

10 Najpiękniejszych wysp świata wg. Vibo

Spośród wielu wybraliśmy 10 najpiękniejszych i najciekaw...

 

Burdż Al Arab, czyli najwyższy budynek hotelowy świata

 

Magia Oazy Siwa

To specyficzne miejsce na pustyni Sahara, znajdujące się p...

 

Ekologiczne wille Alila

Miłośnicy prostoty naturalnego piękna oraz podróżnicy, ...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Praca może być piękna! 10 fenomenalnych biur na świecie

AddThis Social Bookmark Button

wwwTo smutne, ale niestety prawdziwe, że większość z nas przebywa na co dzień w przerażająco nieciekawie urządzonych pomieszczeniach. Standardowe rozwiązania i schematyczne umeblowanie nierzadko ustępują miejsca projektowaniu z wyobraźnią. Ale nie zawsze musi  tak być! Poniższe konstrukcje udowadniają, iż nie warto poruszać się wyłącznie utartymi powszechnie ścieżkami, aby uzyskać zadowalające rezultaty!

Przyjrzyj się wykonaniom 10 wybranych przez Vibo biur, a zyskasz garść niepowtarzalnych inspiracji!


Bastard - sklep i biuro projektu Studiometrico
www

Projekt sklepu i biura Bastard to spełnienie marzeń niejednego skateboardzisty, znajdujący się we włoskim Mediolanie. Pomieszczenie zawiera bowiem olbrzymią powierzchnię 600 stóp kwadratowych ze sporą ilością schodów i wzniesieniem do podjazdów na desce. Autorem niekonwencjonalnej koncepcji jest pochodząca również z Włoch firma architektoniczna Studiometrico. Przedsiębiorstwo wykazało się sporą kreatywnością - począwszy od wyboru lokalizacji aż po końcową realizację zagospodarowania wnętrza. I tak, klient czyli Comvert S.r.l.(właściciel Bastard i ElectricVisual) stał się właścicielem jednego z najbardziej wyjątkowych biur na świecie, idealnych dla miłośników deskorolki.


TBWA Hakuhod – biura
www

TBWA Hakuhod (www.tbwahakuhodo.co.jp) to agencja reklamowa, która dba o wizerunek oraz innowacyjność z myślą o swoich pracownikach i klientach. Relaksująca atmosfera wśród zieleni traw w biurze to nie mrzonki! Dzięki inwencji firmy Klein Dytham Architecture przedsiębiorstwo stało się przyciągającą oko powszechnej uwagi służbową, ale  kreatywnie przemyślaną koncepcją. Obiekt usytuowano w centrum zatłoczonej stolicy Japonii - Tokio, dlatego tym bardziej wyciszone środowisko kontrastując z otoczeniem sprzyja skupieniu i efektywnej pracy.


Penthouse autorstwa
Benthem Crouwel Architects
www

Ten niekonwencjonalny budynek jest zbudowany na 18 stóp powyżej dachu Las Palmas w holenderskim Rotterdamie. Urzekający zarówno na zewnątrz, jak i w środku kryje w swoim wnętrzu funkcjonalne, drewniane umeblowanie oraz białe i szklane ściany. Aury tajemniczości dodaje widok na rzekę i wysokość umieszczonego biura. Unikalny projekt Penthouse to dzieło Benthem Crouwel Architects (www.benthemcrouwel.nl ).


Selgas Cano Architecture
www

Pomysł tak fantastycznego, własnego biura najlepiej świadczy o innowacyjności firmy Selgas Cano Architecture (www.selgascano.com ), mającej ze swej natury zmysł designerski. Biało-szklana rurowata struktura stwarza możliwości do spokojnej pracy przy dziennym świetle na łonie natury, a widok natury pozwala cieszyć się pięknem przyrody przez cały rok. Fot. Iwan Baan (www.iwan.com ).

 

Izba Przemysłowo-Handlowa Słowenii
www

Kto powiedział, że urząd musi być ponury? Izba Przemysłowo-Handlowa Słowenii (z ang. Chamber of Commerce and Industry of Slovenia, skrót CCIS) stanowczo temu przeczy! Budynek designu Sadar Vuga Architects (www.sadarvuga.com) to tętniąca życiem krajowa, biznesowa organizacja z panoramicznym widokiem ogrodu oraz naturalną kolorystyką. Fascynująca przestrzeń jest źródłem ukojenia i inspiracji dla petentów.


North Advertising dzieła Skylab Architecture
www

Budynek firmy North Advertising (www.north.com) to jeden z najbardziej konserwatywnych projektów na naszej liście, co nie oznacza, że brakuje mu osobliwości. Amerykańska firma designerska Skylab Architecture (www.skylabarchitecture.com ) zadbała o to, by zachowane zostały takie zasady jak przestrzenność pomieszczenia, stonowana kolorystyka z użyciem czerni, zieleni, bieli, a także drewna. A wszystko z myślą o stworzeniu biura w wyrafinowanym, klasycznym i biznesowym stylu.


Wnętrze Manchester Square designu SHH
www

Celem kreacji oryginalnego, londyńskiego obiektu było stworzenie atmosfery pomiędzy biurem i klubem. Trzeba przyznać, iż firma, która zaprojektowała wnętrze Manchester Square SHH świetnie sobie z tym zadaniem poradziła. Meble są utrzymane we współczesnej konwencji z elementami wiktoriańskich konstrukcji. Tym samym udało się skonstruować pomieszczenie, które sprzyja zarówno pracy, jak i popołudniowej, piątkowej rozrywce.


Medina Turgul twórców z firmy Erginoglu & Calislar Architects
www

Ogromnych gabarytów o 11,100 stopach kwadratowych powierzchni, autorstwa Erginoglu & Calislar Architects (www.ecarch.com ) to biuro tureckiego przedsiębiorstwa Medina Turgul DDB (www.ddb.com.tr ). Kamienne ściany nadają współczesnej agencji reklamowej wysublimowanego charakteru. Nieszablonowe biuro to również studium łączenia współczesności ze średniowieczem.


Long Barn Studio Nicolas Tye Architects
www

Kolejny raz talent architektów może być w tym wypadku mierzony z kunsztem konceptu własnego biura. I tak właśnie jest w przypadku budynku Long Barn Studio wykreowanego przez Nicolas Tye Architects. Industrialny projekt położony jest na pagórkowatych terenach środkowej Anglii. Zbudowana za mniej niż $370,000 konstrukcja to aż 2,200 stóp kwadratowych przestrzennej powierzchni i ekonomiczne rozwiązanie pozwalające na wysoki komfort pracy.


White Mountain, czyli biuro wykonane przez Albert France Lanord Architects
www

Do stworzenia tego, jednego z najbardziej niesamowitych biur na świecie potrzebne było specyficzne położenie i wykorzystane naturalne warunki. Jakie? Otóż obecne biuro White Mountain to przetworzony dawny schron atomowy, który miał za zadanie chronić zarówno przed wybuchem atomowym, jak i jego radioaktywnymi skutkami. Szwedzka konstrukcja to położona 100 stóp pod powierzchnią ziemi, która jest dziełem stworzonym dla biura Bahnhof AB. Obiekt o 4,000 stopach kwadratowych powierzchni funkcjonuje od 2008 roku w Sztokholmie, dzięki kreatywności firmy Albert France-Lanord Architects (www.chezalbert.com ).

www

Komentarze (2)

...
http://www.thecoolist.com/offi...the-world/

a to jest oryginalny link do strony
wojciech , kwietnia 10, 2012
...
Buildings are not very cheap and not every person can buy it. Nevertheless, loans was created to support different people in such kind of situations.
TRUJILLOCarlene , grudnia 22, 2011

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: