Start Podróże New york, New York


 

10 Najpiękniejszych wysp świata wg. Vibo

Spośród wielu wybraliśmy 10 najpiękniejszych i najciekaw...

 

Burdż Al Arab, czyli najwyższy budynek hotelowy świata

 

Magia Oazy Siwa

To specyficzne miejsce na pustyni Sahara, znajdujące się p...

 

Ekologiczne wille Alila

Miłośnicy prostoty naturalnego piękna oraz podróżnicy, ...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

New york, New York

AddThis Social Bookmark Button

któreWiosną ubiegłego roku francuski fotograf Frédéric Lebain dwukrotnie odwiedził Wielkie Jabłko. A kiedy wrócił do Asnieres (Francja) przywiózł ze sobą sporo dziwnych, a jednocześnie zabawnych zdjęć, które zrobił miastu. Skupił się zwłaszcza na szczegółach, które odgrywają dla niego główną rolę, a na które my ledwie zwrócilibyśmy uwagę.

Jego zdjęcia przypominają nam coś, w co graliśmy i jak spędzaliśmy czas jako dzieci, mianowicie odgadywanie "co jest nie tak z tym obrazem". Zwycięzcą stawał się ten, kto zauważał jeden drobny szczegół, na przykład zwykły wazon na stole umieszczony do góry nogami. Frédéric zaprasza nas swoimi pracami do podobnej gry.

które


które


które


które


które

 

Artysta podsuwa nam obrazy “miasta miast”, Nowego Jorku, na których znajdujemy szczegóły, drobiazgi, które zatrzymują na dłużej naszą uwagę. Są to różnice, które sprawiają, że, rzeczywistość puszcza oko do bohaterów, tworząc surrealistyczny świat rodem z Matrixa. Jeśli kiedykolwiek istniał czas i przestrzeń w połączeniu ze sztuką, to z pewnością tu i teraz, na tych ujęciach.

które


które

 

Kiedy przyglądamy się zdjęciom z bliska, możemy zauważyć już na przykład czyjeś buty, czy też ręce trzymające plakat, który trudno byłoby odróżnić od tła, gdyby nie drobne przesunięcia i nieścisłości, które mówią nam, że to mistyfikacja.

które


które

 

Frédéric Lebain to 34-letni fotograf z Francji, który mieszka i pracuje w Asnieres i ma na swoim koncie kilkanaście wystaw w Paryżu, Tokio czy Hong Kongu. Tym razem Francuz postanowił wprowadzić nas w świat swego najnowszego dzieła, które choć przypomina obrazy jak z pocztówek, to jednak znacznie bardziej oddziaływuje na nasze zmysły.

które

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: