Start Podróże Zielony blok mieszkaniowy


 

10 Najpiękniejszych wysp świata wg. Vibo

Spośród wielu wybraliśmy 10 najpiękniejszych i najciekaw...

 

Burdż Al Arab, czyli najwyższy budynek hotelowy świata

 

Magia Oazy Siwa

To specyficzne miejsce na pustyni Sahara, znajdujące się p...

 

Ekologiczne wille Alila

Miłośnicy prostoty naturalnego piękna oraz podróżnicy, ...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Zielony blok mieszkaniowy

AddThis Social Bookmark Button

jestGrupa SOMOS Arquitectos z Madrytu zakończyła projekt socjalnego bloku mieszkaniowego w Hiszpanii. Nie jest to typowy, szary i ponury budynek, jakie znamy aż nadto dobrze z otaczającego nas krajobrazu miejskiego. Ten blok jest całkiem inny, przede wszystkim dlatego, że jest zielony.

123 Social Green Housing, bo tak został nazwany budynek, ma osiem pięter i 123 apartamenty. Na zewnątrz pokryty jest panelami z tworzywa sztucznego na aluminiowych ramach w trzech odcieniach zieleni. Okna są zasłonięte przez 369 okiennic w sześciu typach wykonanych z poliwęglanu i aluminium.

jest


jest

 

Dwa wejścia prowadzą do jednego holu ze skrzynkami pocztowymi ułożonymi wzdłuż tarasów. Wewnętrzny dziedziniec ze stalowymi galeriami i schodami zapewnia dostęp do mieszkań. Ciemnoszary metal otacza parter mieszkania.

jest


jest

 

Jest to jeden z pierwszych projektów mieszkaniowych, które wykorzystują tworzywo sztuczne jako skórę budynku. Program 123 mieszkań socjalnych został powołany do tego, aby być jedną z nowych ikon miejskich na przedmieściach Madrytu.

jest


jest

 

Budynek ten to również próba nawiązania przyjaznych relacji z otoczeniem. Fasada jest podzielona na małe kolorowe jednostki, które są połączone ze sobą i są zdolne do zmieniania wyglądu jak kameleon. Budynek wieńczą białe wykończenia, które wydają się zacierać granice z jasnym niebem.
jest

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: