Start Podróże Wielka żółta rzeźba w restauracji Germain


 

10 Najpiękniejszych wysp świata wg. Vibo

Spośród wielu wybraliśmy 10 najpiękniejszych i najciekaw...

 

Burdż Al Arab, czyli najwyższy budynek hotelowy świata

 

Magia Oazy Siwa

To specyficzne miejsce na pustyni Sahara, znajdujące się p...

 

Ekologiczne wille Alila

Miłośnicy prostoty naturalnego piękna oraz podróżnicy, ...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Wielka żółta rzeźba w restauracji Germain

AddThis Social Bookmark Button

germainUsytuowana niedaleko Bulwaru St Germain restauracyjka dla Paryżan i nie tylko pod nazwą Germain otworzyła swoje podwoje dzięki Thierry’emu Costesowi, koneserowi i restauratorowi. Zaczęła działać od maja tego roku obok innych restauracji i kawiarni, jakie znajdują się w posiadaniu braci Costes. Kawiarnia Germain to alternatywa dla tradycyjnych paryskich kafeterii.

Wcześniej znana jako restauracja L'Arbuci, kawiarnia Germain oferuje dziś swoim klientom połączenie różnych elementów i wpływów, zarówno pod względem atmosfery, jak i kuchni. Restauracja jest rozłożona na dwa piętra, a każdy z nich pełni inną funkcję.

germain

 

Jedną z mocnych stron tego miejsca jest jego charakterystyczny wystrój, który przypomina gościom o upływie czasu. Zamierzeniem India Mahdavi, architekta irańskiego pochodzenia odpowiedzialnego za projekt wnętrza Germain, było stworzenie odmiennego stylu w każdym z pomieszczeń restauracji.

germain

 

Rezultatem są dwa różne pokoje, które w dużym stopniu różnią się od siebie w ich nastroju, jednak nadal pozostają bardzo spójne. Parter funkcjonuje jako główny "salon", gdzie zlokalizowana jest restauracja i bar. Przypomina lata 70. – żywe kolory, głównie czerwone i żółte często, które towarzyszą szalonym wzorom na meblach i dywanach.

germain


germain


germain

 

Menu:

 

germain

 

Z drugiej strony mamy salon na pierwszym piętrze, przeznaczony dla osób szukających prywatności, gdzie królują duże, wygodne sofy oraz stołowe rotundy. Towarzyszy im też stylowy stół do bilarda. Jendak najważniejszą, najbardziej spektakularną i rzucającą się w oczy dekorację tworzy ogromna, żółta rzeźba stworzona przez znanego francuskiego artystę Xaviera Veilhana. Jej dolna połowa stoi w restauracji na parterze, natomiast górna część ciała i głowa przechodzą przez sufit i pojawiają się w górnej części kawiarni.

germain

Komentarze (2)

...
dupa dupa dupa łał dupa kupa
dupa , kwietnia 23, 2021
...
hehe . nieźle . ; D
lidzia , listopada 27, 2009

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: