Start Podróże Bogactwo kulturalne Christchurch – Nowa Zelandia


 

10 Najpiękniejszych wysp świata wg. Vibo

Spośród wielu wybraliśmy 10 najpiękniejszych i najciekaw...

 

Burdż Al Arab, czyli najwyższy budynek hotelowy świata

 

Magia Oazy Siwa

To specyficzne miejsce na pustyni Sahara, znajdujące się p...

 

Ekologiczne wille Alila

Miłośnicy prostoty naturalnego piękna oraz podróżnicy, ...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Bogactwo kulturalne Christchurch – Nowa Zelandia

AddThis Social Bookmark Button

sięOpisując nowozelandzkie miasto Christchurch w pierwszej kolejności trzeba wspomnieć o jego bujnym życiu artystycznym i licznych atrakcjach związanych ze światem sztuki. Fascynujące miejsce położone na wschodnim wybrzeżu Wyspy Południowej nad Zatoką Pegaza jest bez wątpienia niesłychanie istotnym ośrodkiem kulturalnym i naukowym kraju.

Dlatego każdy, kto ceni wartości wyższe dorobku społeczeństwa będąc w Nowej Zelandii powinien skorzystać z możliwości zobaczenia tej niezwykle interesującej miejscowości.

Christchurch posiada zabytkowy, neogotycki zespół architektoniczny Arts Centre, który przyciąga rzesze turystów. I trudno się dziwić, ponieważ będący niegdyś siedzibą Uniwersytetu Canterbury obiekt to zbiorowisko galerii, sklepów z rękodziełami, restauracji, kin, teatrów, a także scen koncertowych. Co ciekawe, można tu nabyć unikalne przedmioty bezpośrednio od ich twórców. Tutejsze galerie kryją w sobie ogromną ilość dzieł – od tradycyjnych maoryskich rzeźb aż po współczesne rękodzieła.

się

 

Hagley Park tworzy niepowtarzalną, naturalną atmosferę, w której można swobodnie odpocząć. Na terenie tym wraz z Ogrodem Botanicznym znajdują się rzadko spotykane odmiany drzew, takich jak cedry, eukaliptusy, araukarie, lipy, daglezje oraz kwiatów-begonii, róż, orchidei czy hortensji. Widoki przestrzeni parku są po prostu niesamowite! Obszar 161 ha z polem golfowym stanowi doskonałe urozmaicenie wobec metropolii miasta. Koncerty plenerowe, festiwale czy różnego rodzaju imprezy rekreacyjne umilają pobyt w tej cudownej części miasta.

się

 

Plac Katedralny skupia wokół siebie mnóstwo osób zainteresowanych zarówno odpoczynkiem jak i zwiedzaniem. W XIX-wiecznej katedrze ma miejsce wystawa kwiatów, znajdują się tu też stare budynki rządowe oraz pomnik ofiar II wojny światowej. W każde sobotnie przedpołudnie odbywa się tu pchli targ, gdzie można wybrać coś charakterystycznego spośród całej masy towarów.

się

 

Fascynującym miejscem do zwiedzania jest Rutherford’s Den, znakomite dla osób pasjonujących się fizyką i chemią. Pomieszczenia zawierają szereg pamiątek oraz informacji na temat badań znanego nowozelandzkiego naukowca Ernesta Rutherforda, trzykrotnie nagrodzonego noblisty, który jako pierwszy potwierdził istnienie jądra atomowego. Na chwilę uwagi zasługuje również obserwatorium astronomiczne Townsend Observatory, które za pomocą teleskopu przeniesie cię w świat innych galaktyk.

się

 

A jeśli marzy ci się aktywny wypoczynek i podziwianie nietypowych krajobrazów Christchurch również jest terenem, gdzie możesz zaspokoić swoje najgłębsze oczekiwania! Przejażdżka gondolą wzdłuż rzeki Avon, jazda słynnym tramwajem i lot balonem nad malowniczym rejonem miasta to poruszanie się wśród scenerii zapierającej dech w piersiach.

się


się


się

 

Christchurch jako trzecie pod względem wielkości miasto Nowej Zelandii, zaraz po Auckland i Wellington. Obfituje w zabytki i współczesne dzieła artystyczne. Rejony te dobrze zobaczyć nie tylko ze względu na niesamowitą faunę i florę, ale również  ogromną ilość atrakcji kulturalnych oraz ciekawostek naukowych.

się

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: