Start Podróże Baśniowy weekend nad Kolorowymi Jeziorkami


 

10 Najpiękniejszych wysp świata wg. Vibo

Spośród wielu wybraliśmy 10 najpiękniejszych i najciekaw...

 

Burdż Al Arab, czyli najwyższy budynek hotelowy świata

 

Magia Oazy Siwa

To specyficzne miejsce na pustyni Sahara, znajdujące się p...

 

Ekologiczne wille Alila

Miłośnicy prostoty naturalnego piękna oraz podróżnicy, ...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Baśniowy weekend nad Kolorowymi Jeziorkami

AddThis Social Bookmark Button

sięRozglądasz się za miejscem aktywnego wypoczynku w niecodziennej scenerii? Marzy ci się prawdziwy relaks w ciekawym miejscu ze znajomymi lub rodziną? A może potrzebujesz pomysłu na weekendowy wyjazd integracyjny z pracy? Przemyśl więc propozycję odwiedzenia malowniczych terenów Kolorowych Jeziorek z miejscowości Rudawy Janowickie, a na pewno się nie zawiedziesz!

Stawy kopalniane

Charakterystyczny zakątek to trzy sztuczne stawy u podnóża Wielkiej Kopy, które powstały w miejscu wyrobisk dawnych niemieckich kopalni. Co ciekawe, zbiorniki wodne występują w trzech różnych barwach – purpurowej(czerwonej), błękitnej i zielonej.

Na czerwony kolor Purpurowego Jeziorka ma wpływ jego skład chemiczny – duże nasycenie związków żelaza (odczyn kwaśny ph=3) oraz kwasu siarkowego. Staw jest zalanym wyrobiskiem po kopalni uruchomionej w 1785 roku.

się


się


się


się

 

Lazurowe Jeziorko jest niebieskie za sprawą zawartości związków miedzi. Jednak w zależności od warunków przybiera barwę szmaragdową, a czasem przezroczystą. Akwen będący wyrobiskiem po kopalni „Nowe szczęście” z 1893 roku wypełnia się wodą okresowo.

Najwyżej położony zbiornik wodny, czyli około 730 m.n.p.m. to Zielone Jeziorko, które powstało po kopalni „Gustav Grube”. Nazywany Zielonym Stawkiem akwen zanika okresowo w suche lata.

Liczne atrakcje terenu

Dla pasjonatów dynamicznego spędzania wolnego czasu firma Stonehill organizuje na obszarze Kolorowych Jeziorek różnego rodzaju imprezy oraz nietypowe formy rekreacji. I tak, szczęśliwcy którzy zdecydują się na pobyt w tej części Rudaw Janowickich mają okazję jeździć konno, latać balonem, jeździć Monster Truckiem czy Buggy’em Terenowym.  Goście mogą również skorzystać z jazdy na strusiach, dzikich bykach, z zorbingu, a nawet polowania.

Ciekawostką są zawody w 7 widowiskowych konkurencjach z bydłem, takich jak, m.in. powalanie cielaka w galopie, łapanie na lasso, a także wyścig wokół beczek. Wydarzenie to zapoczątkowano w dniach 29-30 sierpnia b.r. pod nazwą I Międzynarodowego Rodeo Show.

 

się


się


się

 

Kolorowe Jeziorka to jedno z najpiękniejszych i najbardziej unikatowych miejsc w Polsce, dlatego osoby decydujące się na spędzenie tu weekendu poczują się jak w wyśnionej baśni.

się

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: