Start Podróże Centrum Tańca w byłej fabryce


 

10 Najpiękniejszych wysp świata wg. Vibo

Spośród wielu wybraliśmy 10 najpiękniejszych i najciekaw...

 

Burdż Al Arab, czyli najwyższy budynek hotelowy świata

 

Magia Oazy Siwa

To specyficzne miejsce na pustyni Sahara, znajdujące się p...

 

Ekologiczne wille Alila

Miłośnicy prostoty naturalnego piękna oraz podróżnicy, ...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Centrum Tańca w byłej fabryce

AddThis Social Bookmark Button

budynkuBudynek Red Diamond był do niedawna używany jako stara fabryka w zabytkowej dzielnicy Chaoyang w Pekinie. Firma projektowa Chiasmus Partners została poproszona o przekształcenie budynku tej fabryki w Centrum Tańca z dużą salą do przedstawień, osobną salą do ćwiczeń i salonem, który ma być miejscem różnych imprez i działań.

Chiasmus Partners rozpoczęli transformację budynku poprzez dodanie nowej zewnętrznej powłoki do istniejącego już budynku. Starając się podkreślić temperament oraz nowe przeznaczenie obiektu wybrali do przykrycia byłej fabryki odważnej czerwonej stalowej pokrywy.

budynku


budynku

budynku


budynku


budynku

 

Czerwone stalowe rury tworzą pewną granicę pomiędzy wnętrzem a tym, co na zewnątrz. Konstrukcja rur biegnie w taki sposób, że tworzą one bryłowate trójkąty, nadając budynkowi nieco niepokojący, ale i przyciągający wzrok charakter. Daje to ciekawą perspektywę w zetknięciu z przestrzenią dokoła budynku.

budynku


budynku


 

Część elewacji pozostała bez zmian. Zachowano na przykład oryginalne wejście ze starymi białymi drzwiami w stylu vintage, dzięki czemu zachowano część historii i ducha budynku sprzed transformacji. W ten sposób architekci umiejętnie połączyli stare z nowym, sztukę z codziennością, a teatr z życiem.

budynku

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: