Start Podróże W krainie jednorogich nosorożców: Kaziranga, Indie


 

10 Najpiękniejszych wysp świata wg. Vibo

Spośród wielu wybraliśmy 10 najpiękniejszych i najciekaw...

 

Burdż Al Arab, czyli najwyższy budynek hotelowy świata

 

Magia Oazy Siwa

To specyficzne miejsce na pustyni Sahara, znajdujące się p...

 

Ekologiczne wille Alila

Miłośnicy prostoty naturalnego piękna oraz podróżnicy, ...

W krainie jednorogich nosorożców: Kaziranga, Indie

AddThis Social Bookmark Button

kazirangaOgromnych rozmiarów nosorożec pancerny występuje niesłychanie rzadko w naturze, to gatunek chroniony. Jednym z miejsc gdzie można zobaczyć to egzotyczne zwierzę jest Park Narodowy Kaziranga, znajdujący się w północno-wschodnich Indiach.

Co istotne, celem założenia obszaru była właśnie ochrona unikalnego gatunku nosorożca indyjskiego (Rhinoceros unicornis), którego aż 2/3 światowej populacji zamieszkuje w tym przyjaznym środowisku. Warto zobaczyć na żywo owego unikalnego ssaka, ważącego około 2000 kg, a także skórze tworzącej grube fałdy przypominające tarcze pancerza! Jeśli więc wybierasz się do Indii nie przegap okazji zobaczenia oryginalnego stworzenia w terenie!

Piękno i niepowtarzalność parku

Wyobrażasz sobie stada bizonów, słoni i nosorożców przechadzających się po łące lub przeprawiających swoje potężne gabaryty przez rzekę? W Kaziranga masz niepowtarzalną szansę zobaczyć je w rzeczywistości! Można tu także spotkać też tygrysy bengalskie oraz wiele gatunków ptactwa wodnego.

Podmokłe, leśne obszary kryją w sobie mnóstwo niespodzianek, które należy odkryć osobiście. Urok krajobrazów jest jedyny w swoim rodzaju i zniewalający! Zabawne, że czaple często siadają na grzbietach tych olbrzymich zwierząt jakby byli najlepszymi przyjaciółmi lub jedną rodziną. Równie niesamowite są trawy, których wysokość sięga nawet 6 metrów!

kaziranga


kaziranga


kaziranga

 

Ochrona nosorożca pancernego priorytetem

Terytorium o powierzchni 430 m2 już od 1905 roku było rezerwatem, ponieważ gatunek nosorożców indyjskich zagrożony był wyginięciem. W ramach szczególnej troski o to rzadkie zwierzę, w roku 1938 zabroniono całkowicie polowania na nie. Obszar został przekształcony w Park Narodowy Kaziranga 1974 roku, a jedenaście lat później wpisano go na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Wyjątkowy region Kaziranga, położony w stanie Assam nad rzeką Brahmaputra kładzie również nacisk na ochronę szeregu innych zwierząt, takich jak, m.in. barasinga (ssak z rodziny jeleniowatych), jelonek bengalski, niedźwiedź wargacz, lampart, chaus (kot bagienny), wydra, łasica balizaur, gibon hulok, dzik, szakal, bawół, pyton czy waran.

kaziranga


kaziranga

 

Przydatne informacje:
Temperatura: lato - maks. 350C, min. 18,30C; zima – maks. 240C, min. 7,20C
Opady deszczu: obfite w lecie (2300 mms)
Najlepszy okres do zwiedzania: listopad – marzec
Znacznie utrudnione poruszanie się: od połowy kwietnia do połowy października
Języki: assamski, angielski

kaziranga

 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: