Start Podróże W krainie jednorogich nosorożców: Kaziranga, Indie


 

10 Najpiękniejszych wysp świata wg. Vibo

Spośród wielu wybraliśmy 10 najpiękniejszych i najciekaw...

 

Burdż Al Arab, czyli najwyższy budynek hotelowy świata

 

Magia Oazy Siwa

To specyficzne miejsce na pustyni Sahara, znajdujące się p...

 

Ekologiczne wille Alila

Miłośnicy prostoty naturalnego piękna oraz podróżnicy, ...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

W krainie jednorogich nosorożców: Kaziranga, Indie

AddThis Social Bookmark Button

kazirangaOgromnych rozmiarów nosorożec pancerny występuje niesłychanie rzadko w naturze, to gatunek chroniony. Jednym z miejsc gdzie można zobaczyć to egzotyczne zwierzę jest Park Narodowy Kaziranga, znajdujący się w północno-wschodnich Indiach.

Co istotne, celem założenia obszaru była właśnie ochrona unikalnego gatunku nosorożca indyjskiego (Rhinoceros unicornis), którego aż 2/3 światowej populacji zamieszkuje w tym przyjaznym środowisku. Warto zobaczyć na żywo owego unikalnego ssaka, ważącego około 2000 kg, a także skórze tworzącej grube fałdy przypominające tarcze pancerza! Jeśli więc wybierasz się do Indii nie przegap okazji zobaczenia oryginalnego stworzenia w terenie!

Piękno i niepowtarzalność parku

Wyobrażasz sobie stada bizonów, słoni i nosorożców przechadzających się po łące lub przeprawiających swoje potężne gabaryty przez rzekę? W Kaziranga masz niepowtarzalną szansę zobaczyć je w rzeczywistości! Można tu także spotkać też tygrysy bengalskie oraz wiele gatunków ptactwa wodnego.

Podmokłe, leśne obszary kryją w sobie mnóstwo niespodzianek, które należy odkryć osobiście. Urok krajobrazów jest jedyny w swoim rodzaju i zniewalający! Zabawne, że czaple często siadają na grzbietach tych olbrzymich zwierząt jakby byli najlepszymi przyjaciółmi lub jedną rodziną. Równie niesamowite są trawy, których wysokość sięga nawet 6 metrów!

kaziranga


kaziranga


kaziranga

 

Ochrona nosorożca pancernego priorytetem

Terytorium o powierzchni 430 m2 już od 1905 roku było rezerwatem, ponieważ gatunek nosorożców indyjskich zagrożony był wyginięciem. W ramach szczególnej troski o to rzadkie zwierzę, w roku 1938 zabroniono całkowicie polowania na nie. Obszar został przekształcony w Park Narodowy Kaziranga 1974 roku, a jedenaście lat później wpisano go na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Wyjątkowy region Kaziranga, położony w stanie Assam nad rzeką Brahmaputra kładzie również nacisk na ochronę szeregu innych zwierząt, takich jak, m.in. barasinga (ssak z rodziny jeleniowatych), jelonek bengalski, niedźwiedź wargacz, lampart, chaus (kot bagienny), wydra, łasica balizaur, gibon hulok, dzik, szakal, bawół, pyton czy waran.

kaziranga


kaziranga

 

Przydatne informacje:
Temperatura: lato - maks. 350C, min. 18,30C; zima – maks. 240C, min. 7,20C
Opady deszczu: obfite w lecie (2300 mms)
Najlepszy okres do zwiedzania: listopad – marzec
Znacznie utrudnione poruszanie się: od połowy kwietnia do połowy października
Języki: assamski, angielski

kaziranga

 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: