Start Podróże Niezwykła winiarnia


 

10 Najpiękniejszych wysp świata wg. Vibo

Spośród wielu wybraliśmy 10 najpiękniejszych i najciekaw...

 

Burdż Al Arab, czyli najwyższy budynek hotelowy świata

 

Magia Oazy Siwa

To specyficzne miejsce na pustyni Sahara, znajdujące się p...

 

Ekologiczne wille Alila

Miłośnicy prostoty naturalnego piękna oraz podróżnicy, ...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Niezwykła winiarnia

AddThis Social Bookmark Button

–Z Kalifornii pochodzi prawie 90% amerykańskiej produkcji wina. Winiarnia Merus z Napa Valley stanowi niemałą część tej produkcji. Napa Valley, niegdyś producent wielu innych upraw, znany jest dziś głównie z przemysłu winiarskiego, ale jest też popularnym celem podróży, co zawdziecza  zapierających dech w piersiach widokom i to niemal na każdym kroku – malowniczym wzgórzom, winnicom i winiarniom, do których dołącza teraz kolejna, zaprojektowana przez jedną z najlepszych firm projektowych (pisaliśmy o niej przy okazji projektu Amsterdamskiego Loftu) – UXUS Design.

Plan winnicy składa się z trzech głównych pokoi: “dziennego” pokoju do degustacji, jaskini – podziemnego pomieszczenia, gdzie leżakują wina, z długim stołem, przy którym również można smakować wino, a także drugiej podziemnej sali ze stołem konferencyjnym, otoczonym beczkami i z dyskretnym oświetleniem.

–


–


–

 

W pomieszczeniach dominuje dębowe, barwione na czarno, lakierowane drewno, ciemna podłoga z drewna oraz dyskretne oświetlenie, co razem tworzy wytworny, a jednocześnie intrygujący klimat. Drewniane belki i wysoki pułap wprowadzają z kolei atmosferę wielkości, mającej przywodzić na myśl najwyższą jakość wina.

–


–


–

 

Celem UXUS było stworzenie projektu, który reprezentowałby to wsztystko, z czym kojarzyć ma się Merus – a więc jakość, wyrafinowanie i złożoność w jednym. Koncepcja wnętrza winnicy została dopracowana, łącząc tradycję z nowoczesnymi wygodami, monotonię klasycznych mebli ze współczesnym akcentem. Przedmioty takie jak beczki i skrzynie z winem tworzą zaskakujące kompozycje, które wnoszą nieco historii i nadają duszy pomieszczeniom.

–


–


–

 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: