Start Podróże Olśniewająca panorama Geirangerfjord


 

10 Najpiękniejszych wysp świata wg. Vibo

Spośród wielu wybraliśmy 10 najpiękniejszych i najciekaw...

 

Burdż Al Arab, czyli najwyższy budynek hotelowy świata

 

Magia Oazy Siwa

To specyficzne miejsce na pustyni Sahara, znajdujące się p...

 

Ekologiczne wille Alila

Miłośnicy prostoty naturalnego piękna oraz podróżnicy, ...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Olśniewająca panorama Geirangerfjord

AddThis Social Bookmark Button

sięNorweski fiord Geirangerfjord to z całą pewnością jedno z najpiękniejszych miejsc na ziemi. Spektakularne wodospady i majestatyczne, strome góry tworzą panoramę, która przyciąga do siebie rzesze turystów. I jedno jest pewne – ten, kto ma szansę zobaczyć to niezwykłe miejsce położone w południowo-zachodniej Norwegii na żywo, ten nie pozostaje obojętny wobec jego uroku.

Wśród skalnych ścian

Co istotne, aby zobaczyć najbardziej urzekające widoki warto podjechać w górę do Ørnesvingen, Flydalsjuvet czy Dalsnibba (droga płatna). Jeśli zaś szukasz okazji ujrzenia osobliwych krajobrazów podczas wędrówki pieszej zobacz Vesteråsfjellet albo Skageflå.

Geirangerfjord, który liczy 16 km długości oraz 360 m głębokości jest zatoką, po której pływają pełnomorskie statki. Wysokie klify, a także ogromne wodospady zapierają dech w piersiach. Tak więc ci, którzy mają okazję wybrać się na rejs statkiem po jednej z głównych norweskich atrakcji zyskują szansę na zobaczenie fascynujących formacji skalnych.

się

 

Siedem sióstr

Ogromne wrażenie na turystach robią wodospady. Jedną z takich wodnych perełek jest kaskada De Syv Ostre (Siedem sióstr), ale też Frairen (Zalotnik) oraz Brudesloret (Ślubny Welon). Nazwa tego pierwszego wywodzi się z legendy, która głosi, że to siedem zaklętych sióstr, naprzeciw katarakty znajduje się pijak, który oświadczał się po kolei każdej, a żadna z nich nie przyjęła jego oświadczyn, więc się rozpił.

się

 

Droga Orłów

Malowniczy krajobraz norweskiego skarbu przyrody zawiera unikalne, górskie trasy widokowe, z licznymi pętlami oraz serpentynami. Szczególnie wyjątkowa jest Droga Orłów, a także zjazd Drogą Trolli zawierającej najwyższą w Europie pionową ścianę skalną.

Droga Orłów, tworząca kolejny element znanej Złotej Drogi, rozpoczyna się w Geiranger i po jedenastu serpentynach kończy się w miejscowości Eidsdal. Odcinek ten, obfitujący w rozmaite pejzaże, wybudowano w 1954 roku. Do tego czasu można było tu dotrzeć tylko pieszo górskimi ścieżkami lub dopłynąć.

Na uwagę zasługuje osobliwa konstrukcja przechwycenia pod jezdnią spływającej wody ze zboczy i z nawierzchni. Równie ekscytujący jest widok z punktu Flydalsjuvet, który cieszy się ogromnym powodzeniem zarówno turystów, jak i profesjonalnych fotografów.

się

 

Rejsy wycieczkowe

Dla najbardziej wymagających zwiedzających norweski Geirangerfjord szczególnie polecany jest rejs luksusowym statkiem firmy HURTIGRUTEN(www.hurtigruten.com) , szczycącej się ponad 120-letnim doświadczeniem w turystyce morskiej. Statek zatrzymuje się w większych portach, co umożliwia dokładne poznanie tego terenu.się

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: