Start Podróże Drewniany domek z marzeń


 

10 Najpiękniejszych wysp świata wg. Vibo

Spośród wielu wybraliśmy 10 najpiękniejszych i najciekaw...

 

Burdż Al Arab, czyli najwyższy budynek hotelowy świata

 

Magia Oazy Siwa

To specyficzne miejsce na pustyni Sahara, znajdujące się p...

 

Ekologiczne wille Alila

Miłośnicy prostoty naturalnego piękna oraz podróżnicy, ...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Drewniany domek z marzeń

AddThis Social Bookmark Button

sięZdjęcia Christiana Richtersa przedstawiają drewniany dom w Utrechcie (Holandia), zaprojektowany przez amsterdamskich architektów z Rocha Tombal (http://www.rocha.tombal.nl/).


Budynek, nazwany House Bierings, jest w całości pokryty drewnem. Charakteryzuje się różnymi kształtami okien, które ulokowane są w wielu różnych miejscach, a do tego wystają z powierzchni domu pod różnymi kątami i na wszystkie strony świata. Z jednej strony mamy więc spokojną i uporządkowaną fakturę domu, z drugiej – pozorny chaos i przypadkowość.

się


się


się


się


się


się


Jednak wszystko w tym domu ma swoje miejsce. Głęboki ganek prowadzi przez przedpokój do kuchni z dużym oknem ze szkła, z widokiem na ogród.
Każde okno jest umieszczone tak, aby przesłonić widok na okoliczne budynki . Zresztą kształt i ustawienie całego budynku pomyślane jest tak, aby unikać kontaktu wzrokowego z sąsiednimi domami, a zaakcentować kontakt z ogrodem.

się


się


się


się


Zarówno parter, z „sercem domu” – kuchnią, jak też pierwsze piętro oraz przestrzeń na poddaszu – wszystkie mają szklane otwory o rozmaitych kształtach, przez które światło dostaje się do wnętrza, albo podziwiać można przez nie zieleń rozpościerającą się na zewnątrz. Daje to uczucie kompletnego wyciszenia, sprawiając, że domek ten staje się oazą spokoju i małym rajem na Ziemi.

się

 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: