Start Podróże Restauracja łącząca odmienne światy


 

10 Najpiękniejszych wysp świata wg. Vibo

Spośród wielu wybraliśmy 10 najpiękniejszych i najciekaw...

 

Burdż Al Arab, czyli najwyższy budynek hotelowy świata

 

Magia Oazy Siwa

To specyficzne miejsce na pustyni Sahara, znajdujące się p...

 

Ekologiczne wille Alila

Miłośnicy prostoty naturalnego piękna oraz podróżnicy, ...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Restauracja łącząca odmienne światy

AddThis Social Bookmark Button

sięWiedeński architekt Denis Koustic ukończył wnętrze restauracji w swym rodzimym mieście w Austrii. Projekt zainspirowany był, jak mówi sam artysta: „Królową Elżbietą, reperem 50 Centem i dziewczyną z Tyrolu”. Idea zjednoczenia tych odmiennych światów w jednym pokoju i utworzenia z tych sprzeczności nowego rodzaju harmonijnej kompozycji stały się dominującym czynnikiem jego konceptu.


Nazwany Orlando di Castello projekt zawiera w sobie niestandardowe tapety z kwiecistymi wzorami, tapicerowane klocki rozrzucone na ścianach, dominuje tu jednak biel z metalowymi odblaskowymi elementami. Symbole, takie jak delikatne, stylizowane małe kwiaty i twarde metaliczne akcenty objawiają się w pomieszczeniu w niezliczonych wersjach, przyczyniając się do zbudowania silnych kontrastów. Ekscytujące poczucie przestrzeni otrzymujemy również poprzez nadanie nowych proporcji – listwy przypodłogowe przekształcają się w okładziny ścienne, lampy podłogowe przechodzą w lampy sufitowe, a duże panele dzielą się na coraz to mniejsze segmenty.

się

się

się

się

się

Wynikiem tych zabiegów jest surrealistyczny klimat pełen niespodzianek. Biały kolor dominujący w pokoju, świeżo niewinny i przyjazny, ma zróżnicowany i odmienny wpływ na różne rodzaje materiałów i powierzchni. Będąc w dialogu z metalicznymi, srebrnymi i lustrzanymi twardymi elementami, biel wielokrotnie traci swoją niewinność, dając znacznie cięższy efekt. Z drugiej strony białe tło zanurzone w ciepłym świetle daje ciepły złoty blask.
Wykorzystanie różnego rodzaju mebli do siedzenia (o rozmaitym kształcie i komforcie siedzenia) w różnych obszarach pokoju tworzy wrażenie rozdzielenia przestrzeni na strefy. Świadome ukierunkowanie oświetlenia, jak również starannie wybrane, lekkie kolory potęgują natomiast atmosferę w poszczególnych obszarach.

się

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: