Start Podróże Alicja w Podwodnej Krainie Czarów


 

10 Najpiękniejszych wysp świata wg. Vibo

Spośród wielu wybraliśmy 10 najpiękniejszych i najciekaw...

 

Burdż Al Arab, czyli najwyższy budynek hotelowy świata

 

Magia Oazy Siwa

To specyficzne miejsce na pustyni Sahara, znajdujące się p...

 

Ekologiczne wille Alila

Miłośnicy prostoty naturalnego piękna oraz podróżnicy, ...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Alicja w Podwodnej Krainie Czarów

AddThis Social Bookmark Button

sięPiękne serie zdjęć z Alicji w Krainie Czarów według Eleny Kalis potwierdzają jedynie, że fotografia podwodna staje się coraz modniejsza, a bardzo ciekawy pomysł na odświeżenie magicznego świata z kultowej książki Lewisa Carolla potęguje wrażenie jego niezwykłości. Seria nosi tytuł „Alice in Waterland”.


Co jeśli Alicja po długim spadaniu w jamę Królika wyląduje prosto w oceanie? A co jeśli ten ocean będzie otaczał małą wyspę na Bahamach? Chociaż może się to wydawać dziwne, Elena Kalis potrafi sobie bez problemu wyobrazić podwodną wersja klasycznej opowieści o Alicji w Krainie Czarów. Zmienia tylko środowisko wydarzeń i wychodzi z tego Alicja w Podwodnej Krainie.

Kalis jest plastyczką urodzoną w Rosji i specjalizującą się w fotografii podwodnej. Ostatnie dziesięć lat spędziła na Bahamach, trudno więc daleko szukać źródła jej inspiracji. Do wykreowania nowej wersji historii wybrała swoją córkę jako główną bohaterkę zdjęć. Wynikiem jest kilka naprawdę fascynujących ujęć, przekazują cały surrealizm wyobraźnię oryginalnej opowieści, ale jeszcze ją potęgują.

Jak mówi sama artystka – najciekawsze w pracy przy tym projekcie było to, że będąc pod wodą sam czujesz się jak w zupełnie innym wymiarze. Nic nie działa tak samo jak na lądzie, ale dlatego właśnie jest tak ciekawie.

Jeszcze jedną ciekawostką jest kręcenie przygód Alicji przez Tima Burtona. Bo któż jeśli nie on mógłby wykreować ten bajkowy świat na nowo? Jego film ukaże się marca 2010 roku. Tutaj możecie obejrzeć zdjęcia i trailer:
http://cyanatrendland.com/2009/07/22/alice-in-wonderland-by-tim-burton-trailer/

 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: