Start Podróże Przenośna restauracja


 

10 Najpiękniejszych wysp świata wg. Vibo

Spośród wielu wybraliśmy 10 najpiękniejszych i najciekaw...

 

Burdż Al Arab, czyli najwyższy budynek hotelowy świata

 

Magia Oazy Siwa

To specyficzne miejsce na pustyni Sahara, znajdujące się p...

 

Ekologiczne wille Alila

Miłośnicy prostoty naturalnego piękna oraz podróżnicy, ...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Przenośna restauracja

AddThis Social Bookmark Button

restauracjaParyski architekt Pascal Grasso zainstalował prowizoryczną, przewoźną restaurację na dachu Le Palais de Tokio, muzeum w Paryżu. Struktura ta posiada pokój jadalny mogący ugościć dwanaście osób i ma niesamowity panoramiczny widok na Sekwanę i wieżę Eiffla.


Restauracja składa się ze szklanej kabiny i metalowego blatu przykrywającego centralny obszar kuchenny. Całość wzbogacona jest o, nadające odpowiedni klimat i wygląd, kolorowe oświetlenie. Cała struktura ma 18 metrów długości, 4 m szerokości i 3,50 m wysokości i waży 22 tony. Była konstruowana w Cherbourgu w północnej Francji, w warsztacie szkutniczym i przewieziona do Paryża w dwóch częściach, które zostały następnie zamontowane na dachu muzeum Le Palais de Tokio.

Restauracja wzięła swoją nazwę, Nomiya, od podobnej restauracyjki, istniejącej już w Japonii.
Łatwo przewoźny moduł w całości jest zrobiony ze szkła, aby móc podziwiać z niego panoramiczny obraz Paryża, z Sekwaną i wieżą Eiffla na czele. Nie wiadomo nic niestety na temat terminów rezerwacji miejsc w tej restauracji, ale zważywszy na liczbę osób, jaką może ona ugościć oraz ten jedyny w swoim rodzaju widok, może być z tym nie lada problem.

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: