Start Podróże Hotel o podwyższonym standardzie


 

10 Najpiękniejszych wysp świata wg. Vibo

Spośród wielu wybraliśmy 10 najpiękniejszych i najciekaw...

 

Burdż Al Arab, czyli najwyższy budynek hotelowy świata

 

Magia Oazy Siwa

To specyficzne miejsce na pustyni Sahara, znajdujące się p...

 

Ekologiczne wille Alila

Miłośnicy prostoty naturalnego piękna oraz podróżnicy, ...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Hotel o podwyższonym standardzie

AddThis Social Bookmark Button

hotelHotel o dość skromnej nazwie Standard Hotel, umiejscowiony w dzielnicy Meatpacking w Nowym Jorku, to pierwszy z szeregu projektów związanych z nowopowstałym parkiem High Line, który został oficjalnie otwarty 8 czerwca tego roku. Zaprojektowany został przez Todda Schliemanna z nowojorskiej firmy Polshek Partnership Architects.


Dzielnica Meatpacking była do niedawna wypełniona głównie pracownikami pobliskiej masarni i transseksualnymi prostytutkami. Obecnie przerodziła się w popularny dystrykt Manhattanu, pełen sklepów, klubów i restauracji.

Architektonicznie budynek został zaprojektowany w taki sposób, że ma niewielki zakręt w pobliżu centrum, co przypomina otwartą księgę. Gładki wygląd i pokoje ukierunkowane na najbardziej spektakularny widok na rzekę Hudson, Statuę Wolności i Midtown lub dolny Manhattan.
Niesamowity widok, 337 pokoi gościnnych, które utrzymane są w klimacie retro końca lat 70. i początku lat 80., wspaniałe lobby, gdzie luksus i prostota w jednym zapierają dech w piersiach. Wszystkie te cechy współgrają z otoczeniem i architekturą i sprawiają, że w tym hotelu chce się przebywać jak najdłużej.

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: