Start Podróże Kolejna atrakcja Rio de Janeiro


 

10 Najpiękniejszych wysp świata wg. Vibo

Spośród wielu wybraliśmy 10 najpiękniejszych i najciekaw...

 

Burdż Al Arab, czyli najwyższy budynek hotelowy świata

 

Magia Oazy Siwa

To specyficzne miejsce na pustyni Sahara, znajdujące się p...

 

Ekologiczne wille Alila

Miłośnicy prostoty naturalnego piękna oraz podróżnicy, ...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Kolejna atrakcja Rio de Janeiro

AddThis Social Bookmark Button
Czy Rio potrzebuje jeszcze czegokolwiek aby zachęcać turystów do odwiedzania go? Raczej nie, ale mimo to wzbogaci się niedługo w kolejny niesamowity element swojej architektury. Architekci z nowojorskiego studia Diller Scofidio + Renfro wygrali bowiem konkurs na zaprojektowanie budynku muzeum i dzięki temu w 2011 roku, tuż przy plaży Copacabana powstanie futurystyczne Muzeum Obrazu i Dźwięku.

Architektura muzeum jako inspirację postawiła sobie właśnie linię brzegową plaży, ze ścianą stromych budynków stojących przy niej, stromymi górami w tle i pobliską promenadą zaprojektowaną przez Roberto Burle Marxa. Promenada ta jest kluczowym elementem plaży, przestrzenią dla ruchu pieszego, rowerowego oraz samochodowego. Budynek jest pomyślany jako przedłużenie tego bulwaru.
Budynek ma dysponować pomieszczeniami galeriom oraz być miejscem przestrzeni publicznej służącej rekreacji i rozrywce. Zakłada też istnienie różnego rodzaju restauracji, kawiarni, piano-barów, a nawet kina na dachu.

Jest on również pomyślany jako instrument do obserwowania miasta w nowy sposób. Wspaniały widok panoramiczny roztaczający się przed nim z pewnością ściągnie do niego jeszcze więcej żądnych wrażeń zwiedzających.

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: