Start Podróże Eko-mieszkanie


 

10 Najpiękniejszych wysp świata wg. Vibo

Spośród wielu wybraliśmy 10 najpiękniejszych i najciekaw...

 

Burdż Al Arab, czyli najwyższy budynek hotelowy świata

 

Magia Oazy Siwa

To specyficzne miejsce na pustyni Sahara, znajdujące się p...

 

Ekologiczne wille Alila

Miłośnicy prostoty naturalnego piękna oraz podróżnicy, ...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Eko-mieszkanie

AddThis Social Bookmark Button

czteryGrupa włoskich architektów z Iosa Ghini Associati zaprojektowała cztery domy dla nowej dzielnicy mieszkaniowej koło Nikozji na Cyprze.


Jest to bardzo niezwykła i futurystyczna wizja. Przy tworzeniu tych domków rodzinnych zastosowano bowiem tak innowacyjne rozwiązania jak panele słoneczne i system recyklingu wody deszczowej.

cztery

Projekt powstał w celu stworzenia nowej dzielnicy mieszkaniowej wzdłuż rzeki Pedieos, blisko Nikozji. Klient chciał, aby powstały cztery luksusowe domki jednorodzinne o organicznych kształtach i płynnej formie.

cztery

Architekci z Iosa Ghini stworzyli cztery osobne jednostki tworzące jeden wspólny organizm, ale każda z nich ma swoje własne odrębne cechy.

cztery

Króluje tu eko-technologia. Oprócz szklanych paneli słonecznych i systemu przetwarzania wód deszczowych jest jeszcze specjalny system przechowywania ciepła dla zimowych miesięcy.

cztery

Wszystkie zewnętrzne ściany są pokryte foto-katalitycznym betonem, powodującym transformację szkodliwych, organicznych i nieorganicznych materii w niegroźne związki chemiczne.

cztery

Zewnętrzna pokrywa domu, zarówno organiczna, jak i płynna, stanowi harmonijne połączenie między współczesnymi i tradycyjnymi materiałami, jak na przykład lokalny kamień.

 

 

cztery

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: