Start Podróże Gotland, Szwecja


 

10 Najpiękniejszych wysp świata wg. Vibo

Spośród wielu wybraliśmy 10 najpiękniejszych i najciekaw...

 

Burdż Al Arab, czyli najwyższy budynek hotelowy świata

 

Magia Oazy Siwa

To specyficzne miejsce na pustyni Sahara, znajdujące się p...

 

Ekologiczne wille Alila

Miłośnicy prostoty naturalnego piękna oraz podróżnicy, ...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Gotland, Szwecja

AddThis Social Bookmark Button
Gotland, Szwecja
sięZabawną rzeczą w Sztokholmie jest to, że gdy klimat ociepla się, wszyscy Szwedzi wyjeżdżają. Kierują się ku swoim letnim domom na tysiącach wysp, które są rozrzucone wzdłuż Morza Bałtyckiego między Szwecją a Finlandią. Tam pieką się w saunach, siadają obok brzegów jezior i Bałtyku, i wypijają bezdenne butelki z wodą życia. Jeśli chciałbyś poznać lepiej Szwedów i ich rytuały godowe, udaj się na Gotland – największą wyspę na północy Morza Bałtyckiego, na którą ściągają goście z całej Szwecji. Krajobraz na wyspie jest różnorodny – od skalistych wybrzeży po białe, piaszczyste plaże. Przyroda rozkwita feerią zieleni, a ponieważ słońce w lecie nie zachodzi, możesz spędzić tak dużo czasu jak chcesz na kilometrach pustych plaż. Ciekawostką w Szwecji jest też wyjątkowe prawo, tzw. Common Right, na mocy którego każdy może spędzić jedną noc na terenie prywatnym. Jeżeli chce się na jakimś miejscu zostać dłużej niż jedną noc trzeba zapytać właściciela o zgodę.

Podryw na wyspie to tylko kwestia czasu. Społeczeństwo jest bardzo liberalne, a środek lata to największa i najdłuższa impreza roku, sprzyjająca zawieraniu nowych znajomości.
 


Podobne artykuly: