Start Podróże Modern


 

10 Najpiękniejszych wysp świata wg. Vibo

Spośród wielu wybraliśmy 10 najpiękniejszych i najciekaw...

 

Burdż Al Arab, czyli najwyższy budynek hotelowy świata

 

Magia Oazy Siwa

To specyficzne miejsce na pustyni Sahara, znajdujące się p...

 

Ekologiczne wille Alila

Miłośnicy prostoty naturalnego piękna oraz podróżnicy, ...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Modern

AddThis Social Bookmark Button
Przystanek ósmy: ekspresja San Francisco
modernBardzo dynamiczny, żywiołowy i wyrazisty. Uczy wyrażania się poprzez ruch oraz świadomości własnego ciała. W swoich korzeniach posiada elementy folkloru indiańskiego i murzyńskiego. Stanowi połączenie różnych współczesnych stylów i technik tanecznych: jazzu i funky, modern i hip-hopu, łączy elementy techniki klasycznej z podstawą tańców latynoskich.

Panie i Panowie – taniec nowoczesny. Pociąga siłą ekspresji i fizyczną zmysłowością, a także zwinnymi, zwierzęcymi wręcz ruchami. Giętcy tancerze płynnie przechodzą z jednej figury w drugą, po czym splatają się w uścisku, co tworzy niezwykle widowiskową i uwodzicielską mieszaninę. Swoje podstawy modern dance opiera na technikach baletu klasycznego, jednocześnie pozostając otwartym na inne style, formy i elementy, które służą wyrażaniu emocji. Kluczowe dla tego tańca są słowa takie jak: świadomość, kontrola, dynamika, szybkość, delikatność i swoboda. Modern Dance wymaga sprawności organizmu, ale chyba warto nieco poćwiczyć, aby móc mu się poświęcić i oddać bez reszty.
 


Podobne artykuly: