10 Najpiękniejszych wysp świata wg. Vibo

Spośród wielu wybraliśmy 10 najpiękniejszych i najciekaw...

 

Burdż Al Arab, czyli najwyższy budynek hotelowy świata

 

Magia Oazy Siwa

To specyficzne miejsce na pustyni Sahara, znajdujące się p...

 

Ekologiczne wille Alila

Miłośnicy prostoty naturalnego piękna oraz podróżnicy, ...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Tango

AddThis Social Bookmark Button
Przystanek piąty: zmysłowe Buenos Aires
tangoZ czym kojarzą Ci się filmy takie jak Zapach kobiety, Some Like It Hot czy Ostatnie tango w Paryżu? Na pewno z uczuciem, miłością, seksualnym napięciem, elektryzującą atmosferą i pożądaniem wiszącym w powietrzu. Kojarzą Ci się zatem z tangiem.
Splątane ciała, ocierające się o siebie biodra, płynne, uwodzicielskie, a zarazem gwałtowne ruchy – nie ma chyba drugiego tak zmysłowego i świetnie wyrażającego przyciąganie mężczyzny i kobiety tańca.  Mówi się, że tango jest jak wino: łatwe do polubienia, ale trudne do opanowania. Istnieje wiele odmian tanga – tango amerykańskie, tango fińskie, tango międzynarodowe, ale najbardziej znane jest oczywiście tango argentyńskie – taniec ulicy miasta. Polega ono w dużej mierze na improwizacji i podlega stałemu rozwojowi. Są oczywiście podstawowe kroki czy określony sposób trzymania partnera, ale występują też jego rozmaite wariacje i to zarówno w szybkości, jak i w sposobie wykonania. Tango argentyńskie ma swoją etykietę do której należą m.in. cabeceo – sposób zapraszania partnera do tańca za pomocą kontaktu wzrokowego i ruchu głowy, czy też poruszanie się wokół linii tańca przeciwnej do wskazówek zegara.  Panowie, jeśli chcecie zdobyć kobietę, to koniecznie zaproście ją do tanga. Wasze ciało zrobi resztę.
 


Podobne artykuly: