Start Podróże SPENCER TUNICK


 

10 Najpiękniejszych wysp świata wg. Vibo

Spośród wielu wybraliśmy 10 najpiękniejszych i najciekaw...

 

Burdż Al Arab, czyli najwyższy budynek hotelowy świata

 

Magia Oazy Siwa

To specyficzne miejsce na pustyni Sahara, znajdujące się p...

 

Ekologiczne wille Alila

Miłośnicy prostoty naturalnego piękna oraz podróżnicy, ...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

SPENCER TUNICK

AddThis Social Bookmark Button
SPENCER TUNICK

Naga prawda: jeśli ktoś chce być uwieczniony na zdjęciu, w dodatku nago  - to niezwykły fotograf Spencer Tunick stwarza do tego niepowtarzalną szansę. Amerykański artysta sfotografował aż 18 tysięcy nagich osób w 2007 roku w Meksyku. Na uznanie zasługuje również wiele innych jego pomysłów, m.in. takich jak: zaaranżowanie sceny złożonej z 7 tysięcy osób przed Narodowym Instytutem Kultury w hiszpańskiej Barcelonie(2003). Interesującą koncepcją twórca zachwycił również fotografując 1500 rozebranych osób we francuskim porcie Lyonu(2005). Równie fascynującymi artystycznymi ideami były: sfotografowanie zbiorowych aktów 1200 osób po koncercie rockowym w stanie Nevada (1997), australijskie zdjęcia w Royal Botanic Gardens w Melbourne (2001) czy brazylijskie São Paulo(2002). Tunick pracuje wyłącznie z wolontariuszami. Chętni mogą rejestrować się na jego oficjalnej stronie internetowej. Osoby, które decydują się na tak naturystyczne fotografowanie, mają szansę być uwiecznieni na zdjęciach o światowej sławie, a także przeżyć niezapomnianą przygodę.

Obecność innych nagich osób: w dużej różnorodności. Na sesji fotograficznej Spencera Tunicka można zobaczyć osoby nagie o różnej płci, figurze, kolorze skóry, bez względu na wiek czy typ urody.

Najlepszy powód, by przynieść swój ręcznik: praktycznie do osłony ciała nie będzie przydatny, przynajmniej w trakcie sesji zdjęciowej. Jednak gdyby ktoś miał ochotę zdobyć autograf znanego twórcy, może wykorzystać chociażby ręcznik, by artysta mógł podpisać się na nim. To mogłaby być oryginalna i jakże cenna pamiątka.

O czym warto pamiętać: o dojrzałości. Tego rodzaju akty nie są tylko i wyłącznie ekspozycją narządów intymnych ludzi, to przede wszystkim sztuką. Nasze zachowanie będzie zatem świadczyć o zrozumieniu wyższej idei tego artystycznego celu.

osób
 


Podobne artykuly: