Start Podróże WORLD NAKED BIKE RIDE (czyli ŚWIATOWY PRZEJAZD ROWEREM NAGO)


 

10 Najpiękniejszych wysp świata wg. Vibo

Spośród wielu wybraliśmy 10 najpiękniejszych i najciekaw...

 

Burdż Al Arab, czyli najwyższy budynek hotelowy świata

 

Magia Oazy Siwa

To specyficzne miejsce na pustyni Sahara, znajdujące się p...

 

Ekologiczne wille Alila

Miłośnicy prostoty naturalnego piękna oraz podróżnicy, ...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

WORLD NAKED BIKE RIDE (czyli ŚWIATOWY PRZEJAZD ROWEREM NAGO)

AddThis Social Bookmark Button
WORLD NAKED BIKE RIDE
(czyli  ŚWIATOWY PRZEJAZD ROWEREM NAGO)


Naga prawda: pierwszy raz World Naked Bike Ride odbyło się w 2004 roku jako demonstracja przeciw zanieczyszczeniom powietrza. Wraz z upływem kilku lat impreza przybiera różne formy, obejmuje coraz więcej krajów oraz organizowana jest w różnych terminach. Generalnie jednak, cel jest niezmienny – rozebrani do naga uczestnicy przejazdu śmiało pokonują trasę na swoich rowerach. Co ciekawe, w przejażdżce można uczestniczyć jadąc również na wrotkach albo deskorolce. Daty wyjazdów są ustalane przez organizatorów, ale można dołączyć w dowolnym, dogodnym dla nas terminie.

Obecność innych nagich osób: jest ich sporo. Oprócz osób, które jadą na rowerach całkiem nago, są również tacy, których ciała są pomalowane bodypaintingiem, bądź w jakikolwiek własny autorski sposób. To sprawia, że otoczenie jest kolorowe, a impreza odbywa się w pogodnej, radosnej atmosferze.

Najlepszy powód, by przynieść swój ręcznik: żeby ochronić ciało przed siodełkiem do roweru. Ręcznik zawsze może się przydać, chociażby właśnie na wypadek wyboistej drogi.
O czym warto pamiętać: o okularach przeciwsłonecznych. Bez ubrania nie będzie aż tak trudno pokonać trasę, ale bez okularów, w dodatku jadąc w stronę słońca, może być odrobinę kłopotliwe. Warto zatem pamiętać o tym zabezpieczeniu naszych oczu.

jest
 


Podobne artykuly: